1. HKL: Siniša Štemberger predvodio Kvarner 2010 do nove pobjede

Nedjelja, 27. veljače 2022. 19:28 Napisao/la  SC

Riječanima je preostala još jedna utakmica, uspiju li slaviti na gostovanju u Dubrovniku u nastavku sezone igrat će Ligu za prvaka

Košarkaši Kvarnera 2010

Prva liga košarkaša, 21. kolo

KVARNER 2010 – Zagreb 93:80 (20:22, 25:21, 22:11, 26:26)

Dvorana mladosti. Gledatelja 50.

Suci: Miletić, Žagar, Zrnić

KVARNER 2010: Štemberger 28 (6-7), Delpin, Jadrijev 2 (2-2), Guštin 17 (3-4), Perković 7, Bart 15, Jashari 14 (5-8), Cvitković 8, Krulčić 2, Volčanšek.

ZAGREB: Gazić 18 (3-4), D. Joksimović, Jelenek 18 (5-9), Raič, Stanić 2, K. Joksimović 6 (0-2), Perić 28 (9-9), Montana 4 (1-2), Parlov 2, Knezović 2.

Košarkaši Kvarnera 2010 nastavili su pozitivan niz očekivanom domaćom pobjedom protiv Zagreba na Trsatu.

Siniša Štemberger predvodio je Riječane do novog uspjeha u utakmici koju su košarkaši trenera Gorana Šućurovića riješili u drugom dijelu, nakon prvih 20 minuta imali su minimalnu prednost.

- Nismo najbolje ušli u utakmicu, prvo poluvrijeme smo se dosta mučili, ali treću smo četvrtinu zaista odigrali odlično. Nakon toga su dobili prigodu razigrati se i ovi mlađi dečki, sve u svemu zadovoljan sam pobjedom, rekao je Goran Šućurović, trener Kvarnera 2010

Riječani su imali čak četiri dvoznamenkasta igrača, uz Štembergera razigrani su bili Gvido Guštin (17 poena), Vigo Bart (15) i Elham Jashari (14 poena), protiv tako raspoloženih domaćina Zagreb se nije mogao nadati uspjehu.

Riječani su na 13 pobjeda, do kraja sezone ostalo im je još odraditi gostovanje kod Dubrovnika.

Uz eventualni uspjeh u Dubrovniku Liga za prvaka trebala bi biti osigurana, iako nema mjesta nezadovoljstvu, ostanak u prvoligaškom društvu odavno je osiguran.