Ivan Vujić najavio kombinaciju američkog sistema u riječkoj košarci

Srijeda, 01. listopada 2025. 13:48 Napisao/la  K. S.
Ivan Vujić
Ivan Vujić Foto: Kristian Sirotich

Nakon duže stanke KK Kvarner Junior ponovo je zauzeo svoje mjesto u riječkoj košarci, u srijedu je predstavio trenera.

Ivan Vujić je trener rođen u Splitu, koji je prošao omladinski pogon nekadašnje Jugoplastike, svojedobno bio i hrvatski reprezentativac prije nego se zaputio u SAD na koledž pa karijeru zaključio zbog ozljede koljena.

- Inženjer sam strojarstva i profesor tjelesnog odgoja. Šesnaest godina sam radio na velikim sveučilištima, zadnje četiri godine sam otvorio svoju akademiju i ovoga ljeta dobio poziv Košarkaškog saveza Grada Rijeke da održim jedan košarkaški kamp. Srpanj smo radili dva sata ujutro i dva sata poslijepodne, a u tom periodu dobio sam poziv voditi ovu mladu momčad. Sretan sam i zadovoljan, dobio sam priliku doći, raditi kvalitetan posao na jedan malo drugačiji način i uz malo drugačiji pristup. Igrat će se brza i atraktivna košarka, a izvan terena nam je na prvom mjestu škola. Škola nam je na prvom mjestu, košarka na drugom. To je kombinacija američkog sistema, oni to kažu student/košarkaš. Mi želimo od dječaka napraviti ozbiljne odrasle ljude, koji će biti spremni za život. Uz pomoć kluba i uprave kluba vjerujem da će rezultati biti pozitivni. Pokušat ćemo spojiti školu i košarku, mi želimo iz naših sportaša izvući maksimum. I fizički i mentalno. Košarka je sport za inteligentne igrače, moždane vijuge moraju biti uključene i dat ćemo zadnji atom snage da budemo prvaci. Ako damo maksimum, a ne budemo prvaci, još bolje ćemo se pripremati. Nebo je granica, rekao je Ivan Vujić.

Koristimo kolačiće
Na našoj web stranici koristimo kolačiće. Neki od njih su neophodni za rad stranice, dok nam drugi pomažu poboljšati ovu stranicu i korisničko iskustvo (kolačići za praćenje). Možete sami odlučiti želite li dopustiti kolačiće ili ne. Imajte na umu da ako ih odbijete, možda nećete moći koristiti sve funkcije stranice.