Škrljevo nakon produžetka pobjedilo u Čakovcu

Srijeda, 03. travnja 2013. 22:34 Napisao/la  SC

Utakmica 2. kola: Čakovec - Škrljevo 74:81 (14:14, 19:28, 19:11, 20:18, 2:9)

KVALIFIKACIJE ZA A-1 LIGU - 2. kolo

ČAKOVEC - ŠKRLJEVO 74:81

Dvorana II Osnovne škole. Čakovec - Škrljevo 74:81 (14:14, 19:28, 19:11, 20:18, 2:9)

Gledatelja: 140. Suci: Tresoglavić, Blaškohić i Lesko (Osijek)

ČAKOVEC: S. Horvat 7, M. Novak 23, Prprović 22, Perek 3, Kranjčec 2, Pustić , Juras, Golik 3, Biševac 9, Momčilović, N. Novak 5, Drk

ŠKRLJEVO: Palčić 7, Pilat, Salamun 12, Ažić 5, Amančić, Troskot 21, Grbić, Zorić 6, Perić, Modić 4, Lipovščak 6, Velčić 20

Košarkaši Škrljeva odnijeli su pobjedu iz Čakovca, ostvarivši drugo slavlje u dva odigrana kola. Škrljevčani su do velike pobjede stigli nakon produžetka u kojem su primili samo dva poena. Momčad Zorana Dragojevića do pobjede je mogla i u regularnom dijelu, ali je Troskot promašio oba slobodna bacanja kod rezultata 72:72 na isteku 40. minute.

No, u dodatnih pet minuta na parketu je postojala samo jedna ekipa - Škrljevo. Pobjeda prvaka A-2 lige Zapad je sasvim zaslužena budući da je Škrljevo vodilo u većem dijelu susreta.

Gosti su početkom nastavka imali i deset poena prednosti (35:45), ali su onda upali u probleme s osobnim pogreškama (Palčić, Lipovščak, Modić) pa su Čakovčani nošeni domaćom publikom uspjeli utakmicu odvesti u dodatnih pet minuta.