Srijeda, 27. ožujka 2013. 21:09 Napisao/la  SC

Utakmica 1. kola: Škrljevo - Belišće 85:76 (19:14, 20:24, 26:20, 20:18)

KVALIFIKACIJE ZA A-1 LIGU - 1. kolo

ŠKRLJEVO - BELIŠĆE 85:76

Dvorana Mavrinci. Škrljevo - Belišće 85:76 (19:14, 20:24, 26:20, 20:18)

Gledatelja: 350. Suci: Sušanj i Terlević (Rijeka), Hadžić (Pula)

ŠKRLJEVO: Palčić 20 (8-8), Grbić 1 (1-2), Salamun 9, Ažić 6, Amančić, Troskot 11 (1-2), Begonja, Zorić 13 (1-2), Perić, Modić 18 (2-3), Lipovščak 3 (1-2), Velčić 2

BELIŠĆE: T. Gradinjan, Ikić, Soldo 10 (4-6), Čamagajevac 3, Vidaković, N. Gradinjan, Markota 10 (3-4), Mikulić 18 (3-6), Preglej 14 (4-4), Vezmarović, Bušić 20 (4-7), Togan

Košarkaši Škrljeva pobjednički su otvorili povijesne kvalifikacije za popunu A-1 lige, svladavši na dobro ispunjenim tribinama dvorane u Mavrincima momčad Belišća (85:76). Škrljevčani su odlično otvorili susret i u 12. minuti poveli 23:14. Gosti su se tada pribrali i do odmora u tri navrata stigli do rezultatskog egala.

U nastavku je ipak do izražaja došla šira klupa domaćina i bolji igrački kadar. Domaćin je bio i šuterski raspoloženiji, pa je tako trice gađao 5-14, za razliku od 4-19 prvaka A-2 lige Istok. Škrljevo su predvodili Palčić s 20 poena (dvije trice) i Modić koji je radio velike probleme pod obručem gostiju (18 poena).

Fotogalerija: Lario Tus