Premijer liga: Košarkašice FSV-a pobjedom u Zagrebu otvorile novu sezonu

Srijeda, 06. listopada 2021. 22:32 Napisao/la  SC
Košarkašice FSV-a Foto: KK Flumen Sancti Viti/Facebook

Premijer ženska liga, 1. kolo

ZAGREB – FSV 56:66 (17:18, 16:15, 14:12 9:21)

Dvorana Boško Božić Pepsi. Gledatelja: 20.

Suci: Čačić, Findri, Maesano-Krapinec.

ZAGREB: Grizelj 10 (0-2), Ostojić 17 (8-11), Poljac 2 (2-2), Ćurić 13 (1-2), Milošević 12 (0-2), Jurić 1 (1-2), Jerković, Grgić, Rončević, Damjanović, Sekulić 1 (1-2), Terze.

FSV: Bešek 14 (3-6), Perko 12 (4-4), Tuftan 1 (1-2), Krajina 12 (2-2), Perčić 7 (4-4), Poss 12 (1-2), Leoni, Soldo, Kajfeš 2, Škare, Philips 6.

Košarkašice FSV-a pobjedom nad Zagrebom u odgođenoj utakmici 1. kola otvorile su novu sezonu.

Riječanke su slavile u završnici utakmice, na ulasku u 36. minutu domaće djevojke povele su 53:52, gošće su u naredne dvije minute odgovorile serijom 7:0 (53:59) i praktički prelomile tvrdu i neizvjesnu utakmicu, tijekom koje se niti jedna ekipa nije uspjela rezultatski izdvojiti, izuzme li se samo otvaranje budući da su domaće djevojke utakmicu otvorile sa 6:0.

Kod domaćih djevojaka prvo ime bila je Marta Ostojić sa 17 poena i 13 skokova, Riječanke je predvodila Laura Bašek sa 14 poena (šut za tri poena 3-4), Anja Perko, Ivana Krajina i Jacqlyn Poss dodale su po 12 poena, Josipa Tuftan pak 10 skokova.

U drugom kolu Riječanke će u nedjelju na domaćem terenu dočekati Trešnjevku 2009 (18 sati).