Košarkaši Crikvenice kvalifikacije počeli porazom, Makarani opravdali očekivanja

Srijeda, 30. lipnja 2021. 17:57 Napisao/la  KS

Košarkaši Crikvenice nisu odigrali utakmicu na razini onih protiv Kraljevice i Pazina, ali i za to se vjerojatno ponešto pita suparnika, a Amfora se pokazala kao kvalitetna momčad

Košarkaši Crikvenice
Košarkaši Crikvenice Foto: Kristian Sirotich

Kvalifikacije za popunu Prve lige, 1. kolo

CRIKVENICA – AMFORA 67:93 (17:30, 13:20, 16:11, 21:32)

Gradska dvorana. Gledatelja: 200.

Suci: Stanković, Barišić, Juraga.

CRIKVENICA: Štemberger 13 (4-4), Jurić 4 Vilušić 6 (1-2), Dragonjić 17 (3-7), Zorić 8 (4-11), Latin 2, Tomas, Šulentić 3 (1-2), Šamanić 6, Koščić, Benić 4, Perić 4.

AMFORA: Morris 19 (2-2), Jović 13 (2-2), Galić 13 (2-2), Bokšić 5 (1-1), Primorac 25 (5-6), Batistić 6, Tomić Ferić 8, Radalj, Božek 2, Šimić 2, Han.

Košarkaši Crikvenice poraženi su na otvaranju kvalifikacija za ulazak u Prvu ligu, u derbiju 1. kola momčad iz Makarske ostvarila je uvjerljivu pobjedu.

Utakmica je bila lišena bilo kakve neizvjesnosti, pitanje pobjednika riješeno je u prvih dvadeset minuta, iako je već nakon prvih deset bilo jasno u kojem će se smjeru susret razvijati.

Makrani su nakon prvih deset minuta imali lijepu prednost na svom kontu (30:17) i protiv sebe pomalo neprepoznatljivog domaćina, kojemu ništa nije polazilo za rukom.

Crikveničani nisu odigrali utakmicu na razini one protiv Kraljevice i naročito Pazina, ali za to se vjerojatno nešto pita i suparnika.

A košarkaši Amfore uspjeli su odmah na početku utakmice u potpunosti neutralizirati Sinišu Štembergera (tri poena u prvih dvadeset minuta), čime je pola posla bilo napravljeno.

Za drugu polovicu uvelike su zaslužni domaćini, nisu u prvih dvadest minuta odigrali obranu na nekoj previsokoj razini, a čak 14 izgubljenih lopti u napadu samo je išlo u prilog dobro posloženim gostima, koje su predvodili Amerikanac Donald Joseph Morris sa 19 poena (5-5 šut za tri poena) i Iskusni Mladen Primorac, koji je utakmicu okončao sa 25 poena i deset skokova.

Mali tračak nade da bi zaostatak mogao biti vraćen u neke prihvatljivije okvire ukazao se u trećoj dionici, gosti su djelovali nekako teško i umorno, ali domaćini jučer jednostavno nisu imali svoj šuterski dan.

Košarkaši Crikvenice u četvrtak od 18.30 sati igraju protiv Đakova, Amfora dočekuje Medveščak (16 sati).