A-2 liga košarkaša: Izvjesni rezultati utakmica bez sportskih draži u Crikvenici, Pazinu i Kraljevici

Subota, 10. prosinca 2016. 20:14 Napisao/la  SC

Utakmice 10. kola: Crikvenica - Jadran 89:42, Ghia Staff - Zamet 94:73, Kraljevica - Stoja 55:86

A-2 liga košarkaša - Zapad, 10. kolo

CRIKVENICA    - JADRANKA    89:42 (22:9, 18:8, 24:12, 25:13)

Gradska sportska dvorana. Gledalaca: 17.

Suci: Sušanj-Begović (Rijeka), Knežević (Bakarac).

CRIKVENICA: Modić 17 (1-2), Piškulić 17, Glavan 6, Manđuka 5 (0-2), Komadina 14, Šamanić 2, Maruna, Pečaver, I. Benić 18 (0-2), M. Benić 10 (2-3)

JADRANKA: Mršić 4 (1-2), Ružić 26 (2-3), Morić, Barkijević 2, Šolić 1 (1-2), Žeželj 5 (0-2), Lehocki 2, Latin, Blažević 2 (0-2).

Osobne pogreške: Crikvenica 19, Jadranka 14.

Slobodna bacanja: Crikvenica 3-9 (33,3%), Jadranka 4-11 (27,5).

Šut za tri: Crikvenica 8-26 (32,5%) Komadina 4, Piškulić 3 i Mandžuka 1 trica. Jadranka 3-27 (11,1%) Mršić, Ružić, Žeželj 1 trica.

Skokovi: Crikvenica 23, Jadranka 15.

Tehničke pogreške: Crikvenica 8, Jadranka 12.

Roster igrača sa kojima Jadranka odlazi na putovanja bitno je različit od postave sa kojom Jadranka igra u svojoj dvorani na Boćcu.

Vezani za trajekt i povratak, igrači trenera Starčevića počeli su utakmicu nešto ranije, minimalizirali su minute odmora, a i veliki odmor je bio kraći.

U tom podatku može se donekle objasniti da je utakmica počela pred doslovno jednim gledateljem (!!).

Kasnije se  skupilo uvijek isto društvo, uglavnom članova uprave kluba, bivših igrača i trenera u mlađim uzrasnim kategorijama.

Prva četiri udarca upućena prema košu gostiju uputio je Marin Komadina, a rezultirali su preciznim tricama, a nakon 4-5 minuta  utakmica je imala uvjerljivog pobjednika.

Kod gostiju Dario Ružić se je  mnogo trsio, pogađao, vukao napade svoje momčadi, ali bez pomoći raspoloženijih suigrača.

U igru kod Crikvenice nije ulazio Maruna, a Komadina, Šamanić i Marko Benić počeli su odmicanjem vremena napuštati igru.

Bila je to prilika prije svih za mladog Glavana, a Piškulić je opet pogađao iz svih udaljenosti.

Dogodio se je i rijedak slučaj da je mlađi Ivor Benić bio precizniji starijeg brata Marka, inače glavnog domaćeg skakača.

Utakmica je vrlo brzo izgubila sportsku draž.

Zanimljiv je i podatak da je sve do samog kraja utakmice šut za tri kod Kiraca bio bolji od postotka izvedenih slobodnih bacanja, odnosno šuta za jedan. (S. Lončarić)

GHIA STAFF - ZAMET  94:73 (23:12, 28:23, 21:15, 22:23)

Gradska dvorana u Pazinu. Gledatelja 200.

Suci: Barić, Koraca i Klobučar.

GHIA STAFF: Guštin, Ante Ćus 5, Petar Ćus 4, Fabris 2,  Grbić 8, Jerko Ćus , Daus 11, Krstinić 19, Despot 12, Tomac 6, Ravnić 2, Belina 25.

ZAMET: Delpin 4, Debelić 7, Martinčić, Vukić 13, Perinić, Šibenik, Vučić 4, Miletić 4, Gustovaroc 13, Cvitković 10, Klasan 6.

Trice: Ghia Staff  12 (Belina 6, Daus 3, Tomac 2 i Ante Ćus), Zamet 4 (Vukić  2, Brajdić 2)

Pazinci su u prvoj četvrtini poveli 7:0 i 12:3 i onda su cijelu utakmicu rezultat samo povećavali uz raspodjelu minuta na svih dvanaest igrača.

Inače, mladi košarkaši iz Pazina Gvido Guštin i Luka Zajc te njihov trener Dario Lukšić dobili su veliko priznanje za svoj rad pozivima iz HKS-a.

Dobili su pozive za pripreme u Svetom Martinu od 27. do 30. prosinca uoči turnira regija u Svetom Martinu.

KRALJEVICA - STOJA 55:86 (15:20, 5:28, 13:30, 22:8)

KRALJEVICA: Nuić 1, Crkvenčić, Orešković 6, Harambašić 4, Protega 2, Konjević 10, Baletić, Mandić, Jurić 5, Jašari 16, Mitić, Solis 11.

STOJA: Kurtović, Sošić 6, Dasko 22 (3), Sabatti, Martinović 10 (2), Tumpić 13(1), Lešić 19, Pajković 13 (2), Trpčevski 3 (1)

Košarkaši Stoje ostvarili su drugu gostujuću pobjedu u nizu svladavši u Kraljevici domaću momčad rezultatom 86:55.

Nakon izjednačene prve četvrtine, Stoja drugu četvrtinu dobiva s visokih +23 za odlazak na odmor rezultatom 48:20.

U nastavku susreta Stoja je kontrolirala rezultat, koji je Kraljevica ublažila u posljednjoj dionici, kada je trener Korošec dao priliku mladim igračima