A-1 liga košarkaša: Škrljevo ostavilo bodove na Baldekinu, Jolly nedostižan u završnici

Subota, 28. siječnja 2017. 21:45 Napisao/la  SC

Utakmica 15. kola: Jolly JBS - Škrljevo 86:74

JOLLY JBS - ŠKRLJEVO 86:74 (15:17, 26:14, 22:27, 23:16)

Dvorana na Baldekinu. Gledatelja 100

Suci: Martin Vulić (Zadar), Leo Roglić (Split), Ante Čanković (Zemunik).

JOLLY JBS: Scott (11), Klepo, Došen (5), Markulin (2), Marić (5), Bilinovac (14), Papac (4), I. Perković, Novačić (26), Brkić (11), Špralja (8)

ŠKRLJEVO: Cook (3), Štemberger (12), Juričić, Boban (3), Hrnjkaš, J. Perković (18), Konjević (11), Radunić (11), Williams (16), Molnar, Dubelj

Škrljevo je ostavilo bodove na Baldekinu, trener Damir Rajković prvi put je osjetio gorčinu poraza otkada je sjeo na klupu Škrljeva.

Prednost je u prvoj četvrtini konstantno bila na strani gostujućeg  sastava.

Prvi put je domaći sastav poveo u 13. minuti utakmice, uz dobre role Marića i Špralje u tim trenucima.

Do poluvremena prednost domaće momčadi narasla je na okruglih deset koševa (41:31).

Nije se Škrljevo predavalo.

Dolazili su gosti na zaostatak od tri ili četiri koša u trećoj četvrtini, no, Jolly je odgovarao dalekometnim šutom.

Zabijali su Novačić, Bilinovac, Scott, a onda je dva napada realizirao Špralja za 63:58 uoči zadnje četvrtine.

Raspoloženi Novačić u četvrtoj je četvrtini povukao svoju momčad prema pobjedi.

Za samo 69 sekundi zadnje dionice igre Jolly JBS napravio je seriju 7:0, poveo 70:58.

Novačić  ubacuje još jednu tricu, dok Škrljevo postiže samo tri koša u šest minuta igre i tu su i definitivno riješene sve dileme oko pobjednika.

U sljedećem kolu Jolly JBS gostuje kod Kvarnera 2010.