1. HKL: Prvi poraz Kvarnera 2010, Ribola Kaštela slavila na Trsatu nakon produžetka

Subota, 09. listopada 2021. 21:46 Napisao/la  SC
Košarkaši Kvarnera 2010

Prva liga košarkaša, 3. kolo

KVARNER 2010 – RIBOLA KAŠTELA 83:85 (23:24, 17:20, 21:10, 10:17, 12:14)

Dvorana mladosti. Gledatelja: 50.

Suci: Đuraki, Žagar, Koraca.

KVARNER 2010: Štemberger 37 (11-14), Delpin 2, Jadrijev 13 (2-2), Cvitković 4, Guštin 6 (4-5), Jashari 10 (2-2), Krstinić 1 (1-2), Krulčić, Vranković, Perković 10 (3-4), Kolić, Drljača.

RIBOLA KAŠTELA: Rašetina 2 (0-2), Galić 8 (2-2), Delaš 23 (4-4), Krešić 10 (2-2), Svalina 23 (4-4), Vidović 9 (3-4), Sanader, Murko, Markota, Perkušić 8 (1-2), Marasović, Elez 2.

Košarkaši Kvarnera 2010 doživjeli su prvi poraz ove sezone, Riječani su na Trsatu poraženi u proedužetku od Ribola Kaštele.

U tvrdoj i neizvjesnoj utakmici Riječani su se krajem treće i početkom četvrte dionice odvojili na 67:54 u 32. minuti, ali se do 40 minute ta prednost istopila pa su gosti tricom Delaša 18 sekundi prije kraja i poveli (69:71).

Produžetak je Riječanima donio Elham Jashari pogodivši dva slobodna bacanja pet sekundi prije kraja (71:71).

Izjednačena utakmica nastavila se i u dodatnom vremenu, utakmicu su gosti u svoju korist okrenuli u posljednjoj minuti.

Siniša Štemberger pokušao je tricom osam sekundi prije kraja vratiti prednost na stranu domaćina, ali prvo ime sinoćnje utakmice u tome ipak nije uspjelo.

Štemberger je utakmicu okončao sa 37 poena (šut 10-20) uz šest skokova, goste su predvodili Delaš i Svalina sa po 23 poena.