Orijent pobijedio, Sertić odlučio u 87. minuti

Subota, 21. svibnja 2016. 16:43 Napisao/la  Igor Vranić

Susret 29. kola: Orijent 1919 - Funtana 1:0

Strijelac: 1:0 Sertić (87)

Žuti karton: M. Petrović (Orijent 1919)

ORIJENT 1919: Šestan -, M. Petrović 6, Andrić 6,5, Omerović 6,5, Radoslović 6, Baljak 6, Barišić 6,5, Basara 5,5 (46 Kovačić 6), Mikulić 6, Jurčić 6, Benić 5,5 (46 Sertić 7)

FUNTANA: Lisjak 6, Radenović 5, Buršić 6, Pinčan 6, Popović 5, Matika 5,5, Vuković 5,5, Legović 5,5 Sardelin 5,  Jugovac 5,   Lajtman 5,5

U 87. minuti Sertić je ostao sma na desnoj strani, mirno primio loptu u zatvorenoj piziciji i plasiranim udarcem pogodio suprotni kut - 1:0.

Lisjak je neočekivao ostao stajati kao ukopan, dojam je da je iskusnog vratara prevarila neodlučna Popovićeva reakcija.

Sertićevim pogotkom nagrađena je poduzetnija igra Orijenta u drugom dijelu utakmice zbog čega su domaćini ostvarili zasluženu pobjedu u posljednjoj utakmici na Krimeji.

Nakon odmora trener Edo Flego obavio je dvije zamjene, ušli su prvi napadač Sertić i organizator igre Kovačić. Igra je dobila okomicu, ubrzani protok lopte  i veća agresivnost značila je da će gosti većinu vremena u drugom dijelu provesti u svom kaznenom prostoru.

Međutim, do Sertićeva pogotka Orijent nije stvorio  izrazitu priliku zbog koje je trebalo žaliti.

Većina prijetnji za iskusnog Lisjaka stizala je izvan kaznenog prostora. Jedino je Mikulić (48) uspio stvoriti prostor za udarac iskosa slijeva, Lisjak je nogom obranio udarac iskosa sa 7 metara.

Ostali pokušaji, među kojima valja izdvojiti dva Barišićeva udarca (53, 76), za iskusnog Lisjaka nisu predstavljali realnu opasnost. Nije izgledao ni tako opasno Sertićev udarac u 87. minuti, ali...

Koliko god bili u podređenoj poziciji tijekom cijeloga drugoga dijela, gosti su propustili realizirati najbolju priliku na utakmici.

U 60. minuti Lajtman je precizno ubacio zdesna, zaboravljeni Sardelin u sredini kaznenog prostora nije dobro zahvatio loptu glavom ispred Šestana.

U prvom dijelu nije upućen ni jedan izravan udarac u okvir vratiju.

Predvođena dvojicom iskusnika s bogatim prvoligaškim iskustvom (Lajtman 37, Lisjak 38) Funtana je održavala ravnotežu u laganom ritmu.