Volvo Kup: Hrvatska reprezentacija pobjedom nad SAD-om završila nastup u Budimpešti

Nedjelja, 15. veljače 2015. 11:50 Napisao/la  SC

Susret 3. kola: Hrvatska - SAD 15:8 (5:1, 3:3, 4:2, 3:2)

U susretu posljednjeg kola devetog Volvo Kupa u mađarskoj prijestolnici Budimpešti hrvatska je vaterpolska reprezentacija upisala drugu pobjedu. Nakon startnog slavlja protiv Kanade i poraza od Mađarske u subotu, izabranici Ivice Tucka posljednjeg su jutra svladali SAD rezultatom 15:8. Barakude nisu imale problema s Amerikancima, na početku su golovima Obradovića, Dobuda, Sukna i Jokovića poveli rezultatom 5:0. Imali su i vodstvo od 7:1 u 11. minuti, na što su amerikanci odgovorili s tri zgoditka do poluvremena. Na predah se otišlo sa 8:4 pogotkom Jokovića, a novim golovima Obradovića i Sukna Hrvatska je povela sa 10:5 u 21. minuti.

Prednost je do kraja utakmice narasla na visokih sedam pogodaka, a najefikasniji u redovima Ivice Tucka bio je Paulo Obradović s pet zgoditaka. Hrvatske reprezentativce očekuje povratak u Zagreb, odakle će se u četvrtak krenuti put turskog Istanbula na susret 6. kola Svjetske lige protiv Turske koji se igra sljedećeg petka.