Osmina finala: Hrvatska - Brazil (nedjelja, 19 sati) - Dosta su agresivni, veliki fanatici i borci.  Svih 60 minuta izgaraju na terenu. Nema mjesta podcjenjivanju, kaže hrvatski izbornik
 Bila je ovo posebna utakmica za mene i brata. Na njima se vidjelo da su bili pod šokom nakon poraza od Tunisa i da su bili u grču, rekao je Igor Karačić nakon pobjede protiv BiH
Utakmica 5. kola, skupina B: Hrvatska - Bosna i Hercegovina 28:21. Slavko Goluža imao je luksuz poslati na teren igrače koji dosad nisu imali preveliku minutažu. I "rezerve" su nadigrale suparnika
Makedonci nas nisu oni ničim iznenadili. Čak mogu reći da sam očekivao i težu utakmicu. Međutim, uvjeren sam da su oni dali  svoj maksimum, nisu mogli bolje odigrati, kaže izbornik Slavko Goluža
Utakmica 4. kola: Hrvatska - Makedonija 29:26 (15:14). Izabranici Slavka Goluže odigrali su sjajno u obrani uz odličnog Mirka Alilovića na vratima. Zaustavljen je i Kiro Lazarov koji se ovoga puta nije naigrao
 Moram istaknuti kako su sve reprezentacije loše startale na SP-u, ali se polako diže njihova forma, kaže izbornik Slavko Goluža
Utakmica 3. kola: Hrvatska - Iran 41:22 (19:14). Posljednji gol na utakmici Iran je zabio u 49. minuti (32:22), a Hrvatska je u posljednjih deset minuta devet puta zatresla mrežu
Pokušat ćemo malo i kombinirati, ali moramo biti ozbiljni. Iranci su zaprijetili Makedoncima, kaže Goluža