SP 2021 Hrvatska poražena od Argentine, utakmica za prolaz protiv Danske

Subota, 23. siječnja 2021. 19:30 Napisao/la  SC
Domagoj Duvnjak

Hrvatski rukometaši doživjeli su poraz (19:23) od Argentine, za prolaz u četvrtfinale Hrvatska se mora izboriti u utakmici protiv Danske u ponedjeljak.

Argentinci su poveli 4:0, kada je Červar pozvao prvi time-out.

Nakon prekida, Argentina se obranila i povela 5:0!

Uslijedilo je razdoblje kojega su obilježile povezane tehničke pogreške u napadima na objema stranama.

Nakon 10:37 minuta Hrvatska je postignula prvi pogodak, Čupić je pogodio s krila s igračem više - 5:1.

Negdje od toga trenutka hrvatska reprezentacija počela je polako stizati prednost, ponajviše zahvaljujući raspoloženom Ćupiću (7 pogodaka do odmora) i vrataru Pešiću.

Nakon obostrano rastrgane i nervozne igre Hrvatska je prvi put uspjela izjednačiti (12:12) neposredno pred odlazak na odmor.

U drugom dijelu Hrvatska je održavala korak s Argentinom desetak minuta, a onda je opet pao hrvatski ritam, spori protok lopte u napadu olakšao je posao argentinskoj obrani.

Jednostavno, Argentina je izgledala brže, jače, stabilnije, raspala se hrvatska momčad u igri bez vratara, u 54. minuti Argentina je opet stekla prednost od pet golova razlike (22:17).

Da nije bilo Pešića, rezultat je na kraju mogao izgledati puno gore.