EP: Hrvatska nestala u drugom poluvremenu utakmice protiv Francuske

Nedjelja, 19. siječnja 2014. 22:03 Napisao/la  SC

Skupina 2, 1. kolo: Hrvatska - Francuska 25:27 (17:18). Ulaskom Omeyera promjenio se odnos snaga, posebice kada su Francuzi u drugom dijelu podignuli razinu agresivnosti u obrani

Europsko prvenstvo, Skupina 2 – 1. kolo

HRVATSKA – FRANCUSKA 25:27 (17:18)

Aarhus, NRGI Atletion Arena

Suci: Gjeding i Hansen (Danska)

HRVATSKA:Losert, Alilović, Duvnjak 2, Kopljar 7, Vori 1, Gojun 1, Horvat 2, Vuković, Bičanić 2, Buntić 1, Valčić 1, Mandalinić 1, Štrlek 5, Čupić 2, Musa, Ninčević

FRANCUSKA: Dumolin, Omeyer, Fernandez 1, Anić, Narcisse 2, Joli, Nyokas, Honrubia, N. Karabatić 7, Grebille, Acambray 1, Abalo 3, Sorhaindo 5, Guigou 7, L. Karabatić, Porte 1

Sedmerci: Hrvatska 2(3),   Francuska 2(2)

Isključenja: Hrvatska 10 minuta , Francuska 4 minute

Prvi dio započeo je odmjeravanjem snaga i sve do 10. minute igralo se gol za gol, a tada pogotkom Bičanića, kontrom Štrleka i Čupićevim golom sa 7 metara Hrvatska je povela 9:6. Francuzi su 5 minuta bez pogotka, a Marko Kopljar odigrao je poluvreme života i pogađao sa svih pozicija.

U 21. minuti na vrata dolazi Omeyer, Francuzi dižu tempo u obrani i vraćaju susret u neizvjesnost. Pred kraj prvog dijela danski suci rade par grešaka na našu štetu i Francuzi preko raspoloženog Guigoua vode 18:17.

U drugom dijelu odmah na početku Francuzi kreću silovito u obrani, a na vratima Omeyer skuplja obrane kao od šale. Francuzi su počeli igrati prepoznatljivu obranu, nestali su Kopljar i Duvnjak, a s njima i hrvatska ubojitost.

U 39. minuti Guigou diže prednost 19:22, a u 50. minuti Porte pogađa za najveću prednost 20:24. Do kraja susreta naši igrači ne pronalaze rješenja u napadu, a iskusni Francuzi znalački dolaze do vrijedne pobjede koju je potvrdio Nikola Karabatić.