OI Francuska i SAD u finalu, Luka Dončić neće igrati za zlato

Četvrtak, 05. kolovoza 2021. 15:01 Napisao/la  SC
Francuska i SAD u finalu, Luka Dončić neće igrati za zlato

SAD i Francuska igraju u finalu košarkaškog olimpijskog turnira.

Francuska je u dramatičnoj završnici u polufinalu pobijedila (90:89) Sloveniju, u zadnjem napadu Dončić se neočekivano odlučio za asistenciju.

Odigrao je inače raspoloženom Prepeliču čije polaganje je atraktivno blokirao Batum i odveo Francusku u finale.

Luka Dončić doživio je prvi poraz u dresu slovenske reprezentacije nakon 17 pobjeda, utakmicu je završio s triple-double učinkom (16 koševa, 18 asistencija i 10 skokova) iako nije briljirao (šut 5/18 iz igre), što se vidjelo u zadnjoj akciji, kada nije imao dovoljno samopouzdanja da bi odlučio utakmicu.

Mike Tobey ubacio je 23 koša uz 8 skokova, a Klemen Prepelič je postigao 17 poena.

Nano De Colo bio je najbolji Francuz s 25 koševa, sedam skokova i pet asistencija, Evan Fournier je ubacio 23 poena.

SAD plasirala se u finale olimpijskog turnira nakon što je uvjerljivo u prvom polufinalnom susretu pobijedila Australiju rezultatom 97:78.

U poluvremenu Australci su vodili 45:42 da bi Amerikanci otvorili treću četvrtinu s 12:0 čime su ostvarili plasman u finale.

Do kraja utakmice američka je prednost samo rasla...

Kevin Durant s 23 i Devin Booker s 20 koševa bili su najbolji kod SAD, Patty Mills s 15 i Dante Exum 14 koševa bili su najbolji kod Australije.