Kišerlovski na 11. mjestu okončao nastup na utrci u Španjolskoj

Subota, 07. travnja 2012. 19:33 Napisao  Marko Babić

Kišerlovski je subotnji kronometar okončao na 33. mjestu čime je pokvario plasman u ukupnom poretku budući da je uoči subotnje etape bio treći

Robert Kišerlovski, biciklist Astane, osvojio je 11. mjesto u ukupnom poretku utrke Vuelta Ciclista al Pais Vasco na kojoj je slavio Samuel Sanchez (Euskaltel-Euskadi). Kišerlovski je u posljednju etapu, kronometar u dužini od 18.9 kilometara okončao na 33. mjestu s 1:14 minute zaostatkom za pobjednikom Sanchezom koji je istu dionicu prošao za 28:48 minute.

- Zadovoljan sam jer znam da noge dobro rade, istaknuo je Robert Kišerlovski nakon posljednje etape.

Najbolji hrvatski biciklist u posljednju dionicu ušao je na sjajnom trećem mjestu, no kako je i sam često istaknuo, kronometar mu je najslabija disciplina i to se još jednom pokazalo i u subotnjoj etapi.

- U kronometru nisam htio ništa riskirati jer je bio samoubilački tempo, tako da sam u zavojima išao pomalo. Sada me čekaju tri jednodnevne utrke i nisam htio riskirati neku ozljedu, Čekaju me još mnogi izazovi i vjerujem da moje vrijeme tek dolazi, zaključio je Kišerlovski.

Kišerlovski je u poretku najboljih brdskih vozača zauzeo osmo mjesto, dok je na ljestvici sprintera bio treći.