Srijeda, 28. veljače 2018. 09:18 Napisao/la  SC

Antolić i Vešović isključeni, Eduardo zamijenjen

Roman Bezjak (Jagiellonia)

Jagiellonia je preuzela vrh ljestvice nakon derbija 25. kola.

Momčad Romana Bezjaka pobijedila (2:0) je kao gost Legiju za koju igraju Domagoj Antolić, Marko Vešović i Eduardo.

Antolić i Vešović nisu dočekali kraj utakmice na terenu, obojica su pocrvenjela.

Bivši kapetan Dinama isključen je zbog brutalnog starta već u 15. minuti što je poremetilo igru momčadi trenera Romea Jozaka.

Jozak je u 37. minuti morao iz igre uzvaditi Eduarda, Legia s desetoricom igrača nije mogla ravnopravno parirati gostima.

U 44. minuti Novikovas je postigao prvi pogodak iz kaznenog udarca dosuđenog nakon prekršaja domaćeg vratara nad Bezjakom.

Momčad Jagiellonije igrala je puno bolje, promašila je nekoliko izglednih prilika, a rezultatska neizvjesnost trajala je do 88. minute, kada je Swiderski postigao drugi pogodak za goste.

Swiderski je u igru ušao u 82. minuti umjesto Bezjaka.

Na kraju je Vešović frustrirajuću večer za domaćina zaključio drugim žutim kartonom u 92. minuti.

Cracovia je u 25. kolu pobijedila Plock nakon što je u prošlom kolu odigrala utakmicu bez pogodaka protiv Jozakove Legije.

Antonini Čulina igrao je za Cracoviju od 76. minute, Niko Datković nije igrao zbog ozljede.

.Utakmice 25. kola: Legia - Jagiellonia 0:2, Sandecja - Zaglebie 0:1, Lechia - Termalica 2:2, Plock - Cracovia 0:1

Poredak: Jagiellonia 48, Legia 45, Lech 40, Gornik Z. 40, Korona 38, Zaglebie 36...