PRIJATELJSKE UTAKMICE

Nijemci pobijedili Engleze, Španjolci poraženi

Srijeda, 20. studenog 2013. 00:12 Napisao/la  SC

Rezultati: Engleska - Njemačka 0:1, Južnoafrička Republika - Španjolska 1:0

Uz susrete dodatnih kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo odigrano je nekoliko prijateljskih utakmica od kojih je najzanimljivija bila ona između Engleske i Njemačke. Engleska je upisala i drugi uzastopni poraz na Wembleyu. Nakon 0:2 od Čilea, Englezi su poraženi od Njemačke rezultatom 0:1

Oba izbornika nisu riskirala sa svojim najjačim sastavima, pa su priliku dobili i igrači koji dvoboje svojih reprezentacija gledaju s klupe. Prvo poluvrijeme prošlo je u znaku blage dominacije njemačke reprezentacije koju je pogotkom okrunio Mertesacker u 39. minuti utakmice

U drugom je poluvremenu Njemačka potpuno anulirala sve pokušaje Engleza te mogla slaviti i s još većom razlikom da je Gotze bio precizniji.

ENGLESKA: Hart, Smalling, Jagielka, Cole (53' Gibbs), Walker, Townsend, Gerrard (56' Henderson), Cleverley (64' Wilshere), Lallana (76' Lambert), Rooney (71' Barkley), Sturridge

NJEMAČKA: Weidenfeller, Boateng (46' Hummels), Westermann (67' Draxler), Mertesacker, Schmelzer (46' Jansen), L. Bender,  S. Bender, Gotze, Kroos, Reus (82 Schurrle), Kruse (56' Sam)

Među ostalim rezultatima svakako se izdvaja pobjeda Južnoafričke reprezentacije protiv najbolje reprezentacije na svijetu, Španjolska je doživjela minimalan poraz 0:1.

Rezultati prijateljskih utakmica: Engleska – Njemačka 0:1 (Mertesacker 39), Australija - Kostarika 1:0 (Cahill 69'), Kirgistan - Azerbedžan 0:0, India - Nepal 2:0 (Chhetri 21', Miranda 48'), Rusija - Južna Koreja 2:1 (Smolov 9', Tarasov 59/ Wook Kim 6'), Slovenija - Kanada 1:0 (Birsa 53'), Lihtenštajn - Estonija 0:3 (Zenjov 45', Anier 61' 63'), Malta - Farski otoci 3:2 (Fenech 17', Mifsud 19', Caruana 41'/Hansson 80', Baldvinsson 87'), Norveška - Škotska 0:1 (Brown 61'), Turska - Bjelorusija 2:1 (Bulut 4', Yilmaz 89'/Rodionov 10'), Gibraltar - Slovačka 0:0, Južnoafrička Republika - Španjolska 1:0 (Parker 56'), Nizozemska - Kolumbija 0:0, Austria-SAD 1:0 (Janko 33'), Poljska - Irska 0:0