Portugalska liga: Porto srušio Benficu u sudačkoj nadoknadi

Nedjelja, 12. svibnja 2013. 13:00 Napisao/la  L.K.

U jučerašnjem derbiju 29. kola portugalskog prvenstva Porto je u sudačkoj nadoknadi pobijedio Benficu 2:1 golom Brazilca Kelvina. Kolo prije kraja prvenstva Porto ima bod prednosti ispred Benfice.

Prava drama odigrala se sinoć na stadionu Dragao. Porto je uspio je preokrenuti susret u derbiju protiv Benfice pogotkom Brazilca Kelvina u 92. minuti susreta. Povela je Benfica u 19. minuti susreta. Porto je poravnao autogolom Urugvajca Maxi Pereire u 26. minuti, a pogodak odluke vrijedan možda i naslova prvaka postigao je Brazilac Kelvin u sudačkoj nadoknadi.

Ovom pobjedom novi lider Porto ima bod prednosti ispred Benfice i u posljednjem kolu gostuje kod trećeplasirane momčadi Pacos Ferreire. Momčad iz Lisabona na svom će travnjaku ugostiti momčad iz zone ispadanja Moreirense. Benfica je Portu omogućila povratak u borbu za naslov kada je u prošlom kolu na svom terenu remizirala protiv Estorila.