Nedjelja, 25. studenog 2012. 17:06 Napisao/la  SC

Utakmica 14.  kola: Milan - Juventus 1:0 (Robinho 31-11m)

Strijelac: 1:0 Robinho (31-11m)

Žuti kartoni: Nocerino, Yepes (Milan), Isla, Bonucci, Marchisio, Giovinco (Juventus)

MILAN: Abbiati, De Sciglio, Mexes (73 Zapata), Yepes, Constant, Montolivo, De Jong, Nocerino, Robinho (65 Pazzini), Boateng (84 Flamini), El Shaarawy

JUVENTUS: Buffon, Barzagli, Bonucci, Caseres, Isla (46 Padoin), Vidal, Pirlo, Marchisio, Asamoah (72 Pogba), Vucinic, Quagliarella (57 Giovinco)

U derbiju 14. kola Milan je na San Siru nanio drugi poraz Juventusu ove sezone. Rossoneri su slavili iako su u dvoboj na prepunom San Siru kao veliki favoriti ušli Torinezi.

No, domaćin je upisao petu pobjedu i to iz dosta sumnjivog jedanaesterca, kojeg je uz nešto problema realizirao Robinho. Lopta je Islu više pogodila u leđa no, arbitar Rizzoli je na nagovor svojeg pomoćnika ipak pokazao na kreč.

U nastavku susreta Juventus je stisnuo domaćina no do izjednačenja nije stigao. Domaćin se obranio i tako najavio izlaz iz krize, pomogavši pritom gradskom rivalu Interu da u slučaju pobjede u Parmi u ponedjeljak opet dođe na bod zaostatka za Starom damom.

TORINO - FIORENTINA 2:2

Olimpijski stadion. Gledatelja: 20.000

Sudac: Antonio Damato (Barletta)

Strijelci: 1:0 Cerci (40), 1:1 Rodríguez (74-11m), 2:1 Birsa (74), 2:2 El Hamdaoui (84)

Žuti kartoni: D'Ambrosio (Torino), Olivera (Fiorentina)

TORINO: Gillet, Ogbonna, Darmian, Glik (31 Rodríguez), D'Ambrosio, Santana, Gazzi, Cerci (66 Birsa), Basha, Bianchi, Meggiorini (70 Stevanović)

FIORENTINA: Viviano, Rodríguez, Pasqual, Roncaglia (66 El Hamdaou), Savić, Aquilani (38 Ljajić), Olivera, Fernández, Borja Valero, Cuadrado, Toni (42 Seferović)

U četiri nedjeljna dvoboja Serie A postignuta su samo tri gola, a na jednom čak četiri. Najefikasnije je bilo u Torinu gdje su domaće Granate zaustavile pobjednički niz Fiorentine, koja je nakon šest kola ostala bez pobjede. Violama je barem bod osigurao El Hamdaoui šest minuta prije kraja.

Najbrže je svoj posao odradila Roma koja je u petoj minuti povela u gostima kod Pescare i tu prednost sačuvala do kraja utakmice. Ante Vukušić opet nije dobio minutažu u redovima Pescare.

Rezultati 14. kola: Atalanta - Genoa 0:1 (Bertolacci 40), Chievo - Siena 0:0, Pescara - Roma 0:1 (Destro 4), Sampdoria - Bologna 1:0 (Poli 61), Torino - Fiorentina 2:2 (Cerci 40, Birsa 76/Rodríguez 74-11m, El Hamdaoui 84), Milan - Juventus 1:0 (Robinho 31-11m)