Serie A: Tudorova Verona prokretom došla do pobjede u Veneziji, pobjeda Juventusa

Nedjelja, 05. prosinca 2021. 17:58 Napisao/la  SC
Igor Tudor
Igor Tudor

Igor Tudor sa svojom je Veronom pobijedio na gostovanju Veneziju 4:3, Tudorova momčad do novog je uspjeha došla nevjerojatnim preokretom u nastavku utakmice.

Venezia je na poluvremenu imala 3:0, autogolom Thomasa Henryja gosti su prvi pogodak postigli u 52. minuti.

Caprari je u 65. minuti realizirao najstrožu kaznu, domaćini su ostali s desetoricom u polju, a Tudorova momčad to je znalački iskoristila i novim trobodom skočila na deveto mjesto.

Fiorentina je zadržala priključak s vodećima pobjedom u Bologni!

U susretu dvije momčadi koje su prije utakmice imale isti broj bodova i slične ambicije, pobijedila je spretnija i sretnija momčad.

Dušan Vlahović postigao je 13. pogodak ove sezone, ali se Ciro Immobile dvama pogocima u pobjedi Lazia nad Sampdoriom ipak odvojio na ljestvici strijelaca (14)

Juventus je pobijedio Genou i skočio na peto mjesto.

Rezultati 16. kola: Bologna – Fiorentina 2:3 (Barrow 42, Hickey 83/Maleh 33, Biraghi 51, Vlahović 67), Spezia – Sassuolo 2:2 (Manaj 35, Gyasi 48/Raspadori 66, 79), Venezia – Verona 3:4 (Ceccaroni 12, 19, Henry 28/Henry 52-ag, Caprari 65, Simeone 67, 85), Sampdoria - Lazio 1:3 (Gabbiadini 89/Milinkoivić-Savić 7, Immobile 17, 37), Juventus - Genoa 2:0 (Cuardado 9, Dybala 82)

Poredak: Milan 38, Inter 37, Napoli 36, Atalanta 34, Juventus 27, Fiorentina 27...