Serie A: Ivor Pandur branio, Juventus i Napoli remizirali, Milan srušio Romu

Četvrtak, 06. siječnja 2022. 16:38 Napisao/la  SC
Ivor Pandur
Ivor Pandur

Juventus i Napoli podijelili su bodove u derbiju 20. kola Serie A.

Utakmica je završila bez pobjednika (1:1), svakoj momčadi pripalo je po poluvrijeme.

Igor Tudor godinu je počeo pobjedom, Verona hrvatskog stručnjaka slavila je u na gostovanju kod Spezie 2:1 u krnjem 20. kolu Serie A.

Oba gola za Veronu postigao je Caprari, strijelac jedinog pogotka za domaćine bio je Martin Erlić, nekadašnji nogometaš Rijeke.

Ivor Pandur branio je svih 90 minuta za momčad Verone, Nikola Kalinić u igru je ušao u 71. minuti.

Milan je pobijedio Romu 3:1, Mourinhova momčad igru je završila s devetoricom u polju.

Pobjeda je mogla biti i uvjerljivija da Zlatan Ibrahimović nije propustio realizirati najstrožu kaznu u samoj završnici utakmice.

Milinković-Savić donio je Laziju domaći bod u ogledu s Empolijem golom u trećoj minuti sudačke nadoknade vremena, gosti su već u 8. minuti imali 2:0.

No, Rimljani su preokrenuli rezultat, Patric je u 79. minuti pogodio za 3:3, ali je pogodak poništen zbog igranja rukom, nakon toga je Ciro Immobile promašio kazneni udarac u 87. minuti.

Milan Badelj odigrao je svih 90 minuta za Genou, koja je odigrala 1:1 kod Sassuola.

Rezultati 20. kola: Sampdoria – Cagliari 1:2 (Gabbiadini 18/Deiola 55, Pavoletti 71), Lazio – Empoli 3:3 (Immobile 14, Milinković-Savić 66, 90+3/Bajrami 6, Zurkowski 8, Di Francesco 75), Spezia – Verona 1:2 (Erlić 85/Caprari 59, 70), Milan - Roma 3:1 (Giroud 8, Messias 17, Leao 82/Abraham 40), Sassuolo - Genoa 1:1 (Berardi 55/Destro 7), Juventus - Napoli 1:1 (Chiesa 54/Mertens 23)

Poredak: Inter (19) 46, Milan 45, Napoli 40, Atalanta (19) 38, Juventus 35, Fiorentina (19) 32...