Serie A: Inter pobjedom postao lider, Napoli doživio drugi domaći poraz

Nedjelja, 12. prosinca 2021. 17:01 Napisao/la  SC
Dvostruki strijelac

Inter je uvjerljivom pobjedom protiv Cagliarija postao novi lider, aktualni prvak preuzeo je vodstvo na ljestvici nakon novog kiksa Napolija.

Pobjeda protiv predzadnje momčadi mogla je biti uvjerljivija, Lautaro Martinez u 44. nije iskoristio kazneni udarac

Marcelo Brozović igrao e do 72, a Ivan Perišić do 82. minute.

Napoli tone!

Momčad Napolija doživjela je novi domaći poraz, tri boda odnijela je momčad Empolija sretnim pogotkom u 70. minuti.

Napoli je pokušavao postići pogodak, tresao se okvir vratiju, ali drugi uzastopni domaći poraz nije uspio izbjeći.

Nakon poraza od Atalante i Empolija, Napoli je pao na četvrto mjesto.

Ivan Jurić ostvario je pobjedu, Igor Tudor doživio je poraz u 17. kolu.

Torino je pobijedio Bolognu, Jurić je ostvario šestu pobjedu kojom se primaknuo na bod Veroni na 11. mjestu.

Verona i Atalanta odigrali su uzbudljivu utakmicu, koja je obilovala dobrim potezima, bilo je dosta prilika.

Atalanta je preokrenula rezultat, do pobjede je došla sretno, Koopmeiners se vodi kao strijelac nakon što je lopta zapela u bloku i promijenila smjer.

Mario Pašalić igrao je Atalantu do 56. minute, Boško Šutalo igrao je za Veronu od 71. minute.

Ivor Pandur sjedio je na klupi Verone, Nikola Kalinić je ozlijeđen.

Utakmice 17. kola: Torino - Bologna 2:1 (Sanabria 24, Suomaoro 69-ag/Orsolini 79-11m), Verona - Atalanta 1:2 (Simeone 22/Miranchuk 37, Koopmeiners 62), Napoli - Empoli 0:1 (Cutrone 70), Sassuolo - Lazio (Berardi 63, Raspadori 69/Zaccagni 6), Inter - Cagliari 4:0 (Martinez 29, 68, Sanchez 50, Calhanoglu 66)