Serie A: Genoa pobijedila Juventus u 97. minuti, Inter preuzeo vodstvo

Petak, 06. svibnja 2022. 20:53 Napisao/la  SC
Milan Badelj (Genoa)

Genoa je ostvarila pobjedu protiv Juventusa pogotkom Criscita u 97. minuti iz kaznenog udarca.

Utakmica je postala posebno uzbudljiva u zadnjih petnaestak minuta, kada je Genoa počela riskirati i pritskati.

Prvo je Genoa izjednačila, a onda nastavila igrati na pobjedu, Juventus je završnicu odigrao neprepoznatljivo suzdržano.

U 89. minuti Amiri je ostao sam ispred Szczesnyja, vratar Juventusa sjajnom reakcijom uspio je obraniti zicer.

U 94. minuti ozlijeđeni Kean promašio je prazna vrata nakon što je Morata pobjegao od središta igrališta, izašao ispred vratara i gurnuo loptu Keanu u idealnoj poziciji.

Kazna je stigla u idućem napadu na drugoj strani, De Sciglio je skrivio prekršaj za najstrožu kaznu.

Milan Badelj odigrao je cijelu utakmicu za Genou.

Genoa je osvojila važna tri boda u borbi za ostanak, sada je 18. s 28 bodova koliko ima Cagliari na 19. mjestu, Venezia je s 22 boda na zadnjem mjestu.

Inter se dobro namučio protiv Empolija, koji je šokirao domaćina, u 28. minuti gosti su vodili 2:0.

Četrdesetak minuta se topila prednost Empolija, u 64. minuti Lautaro Martinez drugim pogotkom doveo je Inter u vodstvo, tada je postalo jasno da će aktualni prvak privremeno preuzeti vodstvo na ljestvici.

Nakon toga gosti ni sami ne znaju kako su primili još samo jedan pogodak.

Ivan Perišić i Marcelo Brozović osigrali su cijelu utakmicu.

Utakmica 34. kola: Inter - Empoli 4:2 (Romagnoli 40-ag, Martinez 45, 64, Sanchez 90+3/Pinamonti 5, Asllani 28), Genoa - Juventus 1:1 (Gudmundsson 87, Criscito 90+7-11m/Dybala 48)

Poredak: Inter 78 (36), Milan 77 (35), Napoli 70 (35), Juventus 69 836),...