Serie A: Napoli pobijedio Milan na San Siru, Ivan Jurić bolji od Igora Tudora

Nedjelja, 19. prosinca 2021. 17:19 Napisao/la  SC

Nogometaši Napolija slavili su u derbiju na San Siru protiv Milana i prekinuli negativan rezultatski niz.

Jedini pogodak na utakmici postigao je Elmas već na samom otvaranju utakmice, Kessie je u 90. minuti uspio zatresti mrežu gostiju, ali nakon pregleda VAR snimke pogodak je poništen zbog zaleđa.

Ovom pobjedom Napoli se izjednačio s Milanom na drugom mjestu.

Ivan Jurić nadmudrio je Igora Tudora u derbiju hrvatskih trenera u Serie A.

Torino je u 18. kolu pobijedio Veronu 1:0  pogotkom Pobege u 26. minuti.

Marko Pjaca odigrao je svih 90 minuta za Torino, Josip Brekalo igrao je do 63. minute, u redovima Verone Boško Šutalo u igru je ušao u 29. minuti kada se ozlijedio Lasagna.

Nije naodmet spomenuti da je Jurić prošle sezone vrlo uspješno vodio Veronu.

Dušan Vlahović nemilice trese mreže, Srbin je u remiju sa Sassuolom postigao 16. pogodak ove sezone za Fiorentinu, vodeći je na listi strijelaca ispred Immobilea (13).

Martin Erlić standardno je igrao za Speziju u remiju protiv Empolija, utakmicu su obilježila dva autogola.

Utakmice 18. kola: Fiorentina - Sassuolo 2:2 (Vlahović 51, Torreira 61/Scamacca 32, Frattesi 37), Spezia - Empoli 1:1 (Marchizza 50-ag/Nikolaou 71-ag), Sampdoria - Venezia 1:1 (Gabbiadini 1/Henry 87), Torino - Verona 1:0 (Pobega 26), Milan - Napoli 0:1 (Elmas 5)

Poredak: Inter 43, Napoli 39, Milan 39, Atalanta 37,  Roma 31...