Serie A: Nikola Kalinić dvostruki strijelac, prva pobjeda Juventusa

Srijeda, 22. rujna 2021. 20:25 Napisao/la  SC

Ovim dvama golovima Kalinić je izjednačio prošlogodišnji učinak iz 19 utakmica, dolazak Igora Tudora na kormilo momčadi očito odgovara hrvatskom napadaču

Nikola Kalinić

Salernitana i Verona odigrale su 2:2 u utakmici 5. kola Serie A.

Momčad Igora Tudora, koja je u prošlom kolu nanijela Romi prvi poraz ove sezone, bila je nadomak novog uspjeha, ali je ipak posustala u završnici.

Nikola Kalinić doveo je Veronu u vodstvo već u sedmoj minuti, u 29. minuti Kalinić je i drugi put zatresao mrežu domaćina.

No, Salernitana je ipak uspjela izbjeći novi poraz.

Ovim dvama golovima Kalinić je izjednačio prošlogodišnji učinak, u 19 odigranih utakmica dva puta je bio strijelac, dolazak Igora Tudora na kormilo momčadi očito odgovara nekadašnjem hrvatskom reprezentativnom napadaču.

Nogometaši Juventusa u petom su kolu ostvarili prvu pobjedu ove sezone.

Momčad Massimiliana Allegrija početkom drugog dijela bila je u rezultatskom zaostatku kod nekadašnje momčadi Gabrielea Volpija, ali onda su Chiesa i de Ligt režirali preokret.

Martin Erlić zbog ozljede nije zaigrao za Speziju.

Milan se vratio pobjedama,  nakon remija s Juventusom na San Siru je poražena Venezia 2:0.

Ante Rebić igrao je do 73. minute, ali se ovoga puta nije upisao u listu strijelaca.

Utakmice 5. kola: Spezia – Juventus 2:3 (Gyasi 33, Antiste 49/Kean 28, Chiesa 66, de Ligt 72), Salernitana – Verona 2:2 (Gondo 45+2, Coulibaly 76/Kalinić 7, 29), Milan – Venezia 2:0 (Diaz 68, Hernandez 82), Cagliari – Empoli 0:2 (Di Francesco 29, Štulac 69)

Poredak: Inter 13, Milan 13, Napoli (4) 12, Atalanta 10, Roma (4) 9, Fiorentina 9...