Capital Cup: Sunderland - Manchetser United 2:1
Svjesni su u Arsenalu da će Mandžukić u Bayernu sigurno ostati do ljeta
Rezultati 3. kola: Nottingham Forest - West Ham 5:0,  Sunderland - Carlisle Utd. 3:1,  Derby County - Chelsea 0:2,  Liverpool - Oldham 2:0, Port Vale - Plymouth Argyle 2:2, Manchester Utd.  - Swansea City 1:2
Treće kolo: Arsenal - Tottenham 2:0 (Cazorla 31', Rosicky 62')
Everton - QPR 4:0. Jelavić je uz dva gola promašio kazneni udarac u 75. minuti. Niko Kranjčar odigrao je drugo poluvrijeme za QPR

Man. City i Chelsea pritišću Arsenal

Utakmice 20. kola: Swansea – Manchester City 2:3, Arsenal - Cardiff 2:0, Southampton – Chelsea 0:3
Utakmica 19. kola: Chelsea – Liverpool 2:1. Da bi Liverpool mogao ostvariti nešto više u prvenstvu Suarezu treba pomoć kvalitetnijih suigrača