Premierliga: Manchester United bolji od Tottenhama, Mourinho sve dalje od Europe

Nedjelja, 11. travnja 2021. 19:36 Napisao/la  SC
Slavlje nogometaša Manchester Uniteda

Nogometaši Manchester Uniteda pobijedili su Tottenham 1:3 u utakmici 31. kola Premierlige.

Momčad Josea Mourinha povela je u Londonu, Son Heung-Min u 40. minuti svojim je 14. pogotkom ove sezone doveo Tottenham u vodstvo, ali u nastavku su „crveni vragovi“ okrunili bolju igru i golovima Freda, Cavanija i Greenwooda nastavili svoj pobjednički niz.

Ovim porazom Tottenham je ostao na sedmom mjestu, pet bodova kasne za pozicijama koje iduće sezone vode u Europu.

West Ham je nastavio s odličnim igrama, momčad Davida Moyesa u derbiju kola pobijedila je Leicester 3:2.

Do 48. minute domaćini su imali 3:2, gosti su u završnici uspjeli smanjiti rezultat, za potpuni preokret nije bilo vremena.

Newcastle je na gostovanju svladao Burnley za vrijedne bodove u borbi za ostanak.

Arsenal je rutinski ostvario pobjedu kod fenjeraša Sheffielda.

Utakmice 31. kola: Tottenham – Manchester United 1:3 (Son 40/Fred 57, Cavani 79, Greenwood 90+6), West Ham – Leicester 3:2 (Lingard 29,  44, Bowen 48/Iheanacho 70, 90+1), Burnley – Newcastle 1:2 (Vydra 18/Murphy 59, Saint-Maximin 64), Sheffield - Arsenal 0:3 (Lacazette 33, 85, Martinelli 71)

Poredak: Manchester City 74 (32), Manchester United 63, Leicester 56, West Ham 55, Chelsea 54, Liverpool 52, Tottenham 49...