Cristiano Ronaldo nije igrao gradski derbi u kojemu je Manchester City pobijedio (4:1) Manchester United.
Ronaldo nije bio u rosteru, službeno je ozlijeđen iako u takvo objašnjenje engleski mediji ne vjeruju.
- Trebam vjerovati svojoj ljekarskoj službi, liječnik mi je u petak prije treninga rekao da Ronaldo ne može trenirati jer ima problema s kukom, isto je bilo u subotu, neuvjerljivo je nakon utakmice govorio menadžer Ralf Rangnick.
U engleskim medijima stalno se ponavlja nešto drugačija verzija, Ronaldo se naglo ozlijedio kada mu je Rangnick rekao da neće biti u početnom sastavu.
Portugalac je prije utakmice otputovao u Portugal, gdje navodno ima bolje uvjete za rekuperaciju od ozljede što bi trebalo značiti da Manchester United nema dobru zdravstvenu službu.
Ronaldo ne krije da nije zadovoljan statusom u Manchester Unitedu, Rangnick ne krije da nije zadovoljan kako Ronaldo igra.
Njemački je stručnjak poznat po tome da ne voli starije megazvijezde, javno se usprotivio dolasku Zlatana Ibrahimovića kada je pregovarao s Milanom.
Sve se više spominje Ronaldov odlazak u MLS, navodno je već načelno prihvatio poziv Davida Beckhama, suvlasnika Intera iz Miamija.