Arsenal nakon boljega jedanaesteraca osvojio Community Shield

Nedjelja, 06. kolovoza 2023. 19:26 Napisao/la  SC

Mikel Arteta prekinuti seriju neuspjeha u utakmicama protiv bivšega šefa Pepa Guardiole, Mateo Kovačić debitirao u početnoj postavi

Arsenal je osvojio Community Shield nakon boljega izvođenja jedanaesteraca od Manchester Cityja, Mikel Arteta uspio je prekinuti seriju neuspjeha u odlučujućim utakmicama protiv bivšega šefa Pepa Guardiole.

U 101. minuti Trossard je uputio udarac zdesna na ulasku u kazneni prostor, lopta je udarila u Akanjija, promijenila smjer i prevarila Ortegu (1:1).

Arsenal je sretno izjednačio u sudačkoj nadoknadi, igrači londonskog kluba stekli su prihološku prednost pred izvođenje jedanaesteraca.

Utakmica između dvije najvrjednije momčadi na svijetu pred više od 80.000 gledatelja tradicionalno je odigrana na Wembleyju, Mateo Kovačić debitirao je u početnoj postavi najbolje europske momčadi prošle sezone.

Kultnim travnjakom trčalo je pretežito najbolje što imaju dva kluba, u smorti igrača dviju momčadi ukupno vrijednih 2,37 milijardi eura prema transfermarktu nije bilo najskupljega stopera na svijetu, Joško Gvardiol nije bio u rosteru Cityja.

Palmer je atraktivnim pogotkom doveo City u vodstvo, mladi napadač u 77. minuti pogodio je efektno lijevom nogom zdesna suprotni kut, Ramsdale nije mogao stići loptu.

Inače, vratar Arsenala na kraju je najzaslužniji da je Arsenal ostao u utakmici, u 82. minuti obranio je zicer Foldenu, kada je napadač Cityja ostao sam ispred vratara Arsenala.

Bila je to najbolja prilika Cityja u naglašeno natjecateljskoj utakmici.

Obojica su trenera puno više pažnje posvetili obranama, obje su momčadi disciplinrano odrađivale utakmicu, pa nije bilo uzbuđenja uobičajenih za Premierligu, malo su prostora imali napadači obiju momčadi, Haaland je bio nevidljiv.

Očito je Pepu Gvardioli i Mikelu Arteti bilo jako stalo kako će početi sezonu, Arsenal i City slove najvećim kandidatima za titulu prvaka najjače lige na svijetu.

ARSENAL: Ramsdale, White, Saliba, Gabriel (87 Smith Rowe), Timber (76 Tierney), Partey, Odegaard, Rice (81 Nketiah), Saka, Martinelli (75 Trossard), Havertz (87 Vieira)

MANCHESTER CITY: Ortega, Walker, Stones, Dias, Akanji, Rodri, Alvarez, Kovačić (64 De Bruyne), B. Silva, Grealish (58 Foden), Haaland (64 Palmer)

Community Shield: Arsenal - Manchester City 5:2, nakon jedanaesteraca (1:1 - Akanji 101-ag/Palmer 77)

Jedanaesterci: Odegaard 2:1, De Bruyne - prečka, Trossard 3:1, B. Silva - 3:2, Saka 4:2, Rodri - Ramsdale brani, Vieira - 5:2