ŠPANJOLSKO PRVENSTVO

Rakitić strijelac, Real s Modrićem bolji od Raya

Ponedjeljak, 24. rujna 2012. 22:00 Napisao/la  SC

Utakmice 5. kola: Rayo Vallecano - Real Madrid 0:2, Deportivo La Coruna  - Sevilla 0:2

RAYO VALLECANO - REAL 0:2

Stadion Vallecas. Gledatelja: 14.000

Strijelci: 0:1 Benzema (13), 0:2 Ronaldo (70)

Žuti kartoni: Amat, Domínguez (Rayo Vallecano), Essien, Alonso, Arbeloa (Real)

Crveni karton: Casado (Rayo Vallecano)

RAYO VALLECANO: Rubén, Tito (77 Trashorras), Amat, Labaka, Casado, Javi Fuego, Lass, Leo, Chori Domínguez, José Carlos (83 Nielsen), Delibašić

REAL MADRID: Casillas, Arbeloa, Pepe, Ramos, Marcelo, Xabi Alonso, Essien, Di María (78 Khedira), Modrić (64 Özil), Ronaldo, Benzema (71 Higuaín)

Nogometaši Reala pobijedili su u gradskom derbiju 5. kola španjolske Primere Rayo Vallecano u gostima. Utakmica je odigrana s 22 sata zakašnjenja zbog problema s reflektorima.

Kraljevi su važne bodove upisali golovima Benzeme u 13. minuti i Cristiana Ronalda koji je u 70. minuti realizirao najstrožu kaznu. Hrvatski reprezentativac Luka Modrić igrao je za Madrižane do 64. minute nakon čega ga je zamjenio Özil.

U drugome ogledu dana Sevilla je odnijela tri boda na gostovanju kod Deportiva iz La Corune. Veliki obol slavlju gostiju dao je hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić, koji je sedam minuta prije kraja sretnim golom potvrdio pobjedu Andalužana. Sevillu je u vodstvo doveo Negredo u 75. minuti.

Utakmice 5. kola španjolske Primere: Rayo Vallecano - Real Madrid 0:2 (Benzema 13, Ronaldo 70), Deportivo La Coruna  - Sevilla 0:2 (Negredo 75, Rakitić 83)