ŠPANJOLSKO PRVENSTVO

Messijev hat-trick u spektaklu na Riazoru

Nedjelja, 21. listopada 2012. 00:03 Napisao/la  SC

Utakmica 8. kola: Deportivo - Barcelona 4:5. Messi (18, 43, 77), Alba (3) i Tello (8) strijelci za Barcu

Primera – 8. kolo

DEPORTIVO – BARCELONA 4:5

Stadion Riazor. Sudac: José Luis Paradas Romero

Strijelci: 0:1 Alba (3), 0:2 Tello (8), 0:3 Messi (18), 1:3 Pizzi (26-11m), 2:3 Bergantinos (37), 2:4 Messi (43), 3:4 Pizzi (47), 3:5 Messi (77), 4:5 Alba (79-ag)

DEPORTIVO: Aranzubia, Zé Castro, Laure, Ayoze, Marchena, Bergantiños, Gama (61 Olivera), Valerón (61 Camudas), Aguilar, Pizzi, Riki

BARCELONA: Valdés, Alba, Montoya, Mascherano, Fábregas (61 Xavi), Song, Busquets, Iniesta, Tello (56 Pedro), Messi, Villa (54 Adriano)

Rijetko viđeni nogometni spektakl na Riazoru! Čak devet pogodaka u utakmici bez obrana i još barem još toliko šansi u noći za pamćenje!

Barcelona je u La Corunu došla bez cijele obrane (Pique, Puyol, Alves, Abidal) i s Messijem, koji je stigao s druge strane planete nakon južnoameričkih kvalifikacija.

U 50. minuti Barcelona e ne terenu ostala bez jedinog preostalog standardnog stopera, Mascherano je isključen nakon što je dobio drugi žuti karton kod rezultata 4:3 za Barcelonu.

Dvije minute kasnije Messi iz slobodnog udarca pogađa vratnicu, a onda je na scenu stupila tika-taka nogometna škola. Trener Vilanova poslao je u igri Xavija i Barcelona je sakrila domaćinu loptu s igračem manje, demonstracija tehničke nadmoći završila je još jednim bljeskom u noći najboljeg igrača današnjice.

Messi je u 77. minuti primio loptu malo preko protivničke polovice, okrenuo se prema vratima i u okomitom prodoru zaljuljao dvojicu braniča prije nego što je ljevicom pogodio suprotni kut – 3:5.

Dvije minute kasnije Jordi Alba fantastičnim lob-udarcem postiže autogol i postavlja konačni rezultat utakmice u kojoj je bilo šansi za još nekoliko pogodaka.