ŠPANJOLSKO PRVENSTVO

Ivan Rakitić načeo fenjeraša iz La Corune

Petak, 15. veljače 2013. 23:27 Napisao/la  SC

Utakmica 24. kola: Sevilla - Deportivo 3:1. Rakitić postigao pogodak u 5. minuti

Primera - 24. kolo

SEVILLA – DEPORTIVO 3:1

Stadion Ramón Sánchez Pizjuán. Gledatelja: 33.000

Sudac: José Antonio Teixeira Vitienes

Strijelci: 1:0 Rakitić (5), 2:0 Medel (27), 2:1 Kondogbia (32-ag), 3:1 Medel (40)

Žuti kartoni: Kondogbia, Coke, Botia, Rakitić (Sevilla), Aguilar, Assuncao (Deportivo)

SEVILLA: Beto,Coke (46 Botía), Fazio, Moreno, Spahić, Rakitić, Medel, Jesus Navas, Reyes (71 Moral), Kondogbia (79 Stevanović), Negredo

DEPORTIVO: Aranzubia, Silvio, Kaká, Evaldo, Zé Castro, Aguilar, Assunção (66 Oliveira), Gama, Bergantiños (57 Valerón), Pizzi, Riki (76 Salomao)

Ivan Rakitić postigao je prvi pogodak za Sevillu u utakmici protiv „fenjeraša“ iz La Corune, hrvatski reprezentativac zatresao je mrežu gostiju već u 5. minuti udarcem glavom na drugoj vratnici. Sevilla je do odmora riješila brige oko tri boda, Rakitić i Medel (2) osigurali su pobjedu unatoč autogolu Kondogbije.

Rutinska pobjeda domaćeg sastava i još jedan zapaženi Rakitićev nastup zadovoljili su ukuse gledatelja na Pizjuanu. A to nije lako budući da su na istom stadionu igrali Maradona, Šuker…