Primera: Valencia i Barcelona bez pobjednika, Messiju poništen pogodak

Nedjelja, 26. studenog 2017. 14:08 Napisao/la  SC

Utakmica 14. kola: Deportivo La Coruna - Athletic Bilbao 2:2, Real Sociedad - Las Palmas 2:2, Villarreal - Sevilla 2:3

Suarez i Messi uzalud protestirali, pogodak nije priznat

Valencia i Barcelona odigrali su derbi kola bez pobjednika (1:1).

Domaća momčad predstavila je u poznatom stilu, Barcelona je tijekom cijele utakmice pretežito udarala u čvrsti obrambeni zid.

Nažalost,  konačni rezultat odredila je velika sudačka pogreška, Messiju nije priznat pogodak iako je lopta prešla gol-crtu.

Ne baš atraktivna utakmica postala je zanimljivija kada je Valencia povela pogotkom Rodriga.

U zadnjih pola sata dogodilo se dosta toga zanimljivog, a potez utakmice bila je Messijeva asistencija Albi za pogodak vrijedan boda.

Nogometaši Deportiva i Athletic Bilbaa podijelili su bodove u susretu 13. kola.

Athletic je poveo u 16. minuti pogotkom Susaeta na asistenciju Aduriza.

Domaći su izjednačili u 35. minuti zahvaljujući Adrianu.

U nastavku ponovno je Athletic prvi došao u prednost nakon gola Williamsa u 60., a novo izjednačenje i konačan rezultat postavio je Schar u 76. minuti na asistenciju Adriana.

Bodove su podijelili i Real Sociedad i Las Palmas. Završilo je također 2:2.

Gosti su poveli golom Tane u 21. minuti, Deset minuta kasnije izjednačio je Willian Jose na asistenciju Januzaja.

U 62. minuti Januzaj je pogodio za 2:1. Veselje domaćina trajalo je tek četiri minute, a zatim je Viera izjednačio.

U samoj završnici utakmice Odriozola je isključen zbog drugog žutog kartona, no više nije bilo vremena za Las Palmas da iskoristi brojčanu nadmoć.

Sevilla je slavila u gostima kod Villarreala nakon što su uspjeli stići i prestići prednost domaćih od 2:0.

Villarreal je poveo golovima Bakambua u 19. i Bacce u 53. minuti.

Sevilla je izjednačila u dvije minute, Lenglet je zabio u 56., a Vazquez dvije minute kasnije.

U 78. minuti Villarreal je ostao bez isključenog Ruiza, koji je skrivio kazneni udarac i zaradio drugi žuti karton.

Siguran izvođač bio je Banega.

Utakmica 14. kola: Valencia - Barcelona 1:1 (Rodrigo 60/Alba 82), Deportivo La Coruna - Athletic Bilbao 2:2 (Adrian 35, Schar 76/ Susaeta 16, Williams 60), Real Sociedad - Las Palmas 2:2 (Willian Jose 31, Januzaj 62/ Tana 21, Viera 66), Villarreal - Sevilla 2:3 (Bakambu 19, Bacca 53/ Lenglet 56, Vazquez 58, Banega 78-11m)