ŠPANJOLSKO PRVENSTVO

Barcelona pobijedila, Messi postigao 91. pogodak

Subota, 22. prosinca 2012. 20:21 Napisao/la  SC

Utakmice 17. kola: Valladolid – Barcelona 1:3, Betis – Mallorca 1:2

Nogometaši Barcelone nastavljaju pobjednički nisu, Valladolid je ozbiljan protivnik bio prvih 43 minute. Tada je Messi u silovitom trku došao do kaznenog prostora i razmaknuo domaće braniče, proigrao na lijevoj strani Jordi Albu, koji ubacuje prizemno za uklizalog Xavija koji pogađa za 0:1.

Tog je trenutka pobjednik riješen premda su domaćini pokazivali znakove nogometnog života do 58. minute i 91. Messijeva pogotka ove godine kojim su otklonjene posljednje dvojbe. Doduše, Javi Guerra uspio je smanjiti rezultat u 89. minuti, ali kratko je trajala nada u preokret. Tello je u sudačkoj nadoknadi postavio konačnih 1:3.

Barcelonu je na klupi vodio Jordi Roura budući da se Tito Vilanova oporavlja od operacije tumora.

VALLADOLID: Dani, Rukavina, Sereno, Valiente, Balenziaga, Sastre, Víctor Pérez, Omar, Óscar, Bueno, Manucho

BARCELONA: Valdés, Alves, Piqué, Mascherano, Jordi Alba, Busquets, Xavi, Thiago, Pedro, Alexis, Messi

Utakmice 17. kola: Valladolid – Barcelona 1:3 (Javi Guerra 89/Xavi 43, Messi 58, Tello 90+1), Betis – Mallorca 1:2 (Benat 5/Casadesus 30, Javi Marguez 47)