NJEMAČKI SUPERKUP

Wolfsburg uzeo Bayernu prvi trofej sezone

Subota, 01. kolovoza 2015. 22:38 Napisao/la  SC

Superkup: Wolfsburg - Bayern 1:1 (6:5-11m).

Nogometaši Wolfsburga nakon izvođenja jedanaesteraca svladali su Bayern i uzeli prvi ovosezosnki trofej u Njemačkoj namjenjen pobjedniku Superkupa. Na njihovu stadionu Bayern je vodio do 89. minute a onda je na asistenciju Guilavoguija za 1:1 pogodio Nicklas Bendtner i time osigurao domaćinima raspucavanje u jedanaestercima.

Bayern je prethodno poveo pogotkom Robbena u 49. minuti, Nizozemac je iskoristio pogrešku Wolfsburgova vratara Casteelsa i zabio za 0:1. U jedanaestercima je Bayern samo jednom promašio, i to u drugoj seriji kada je Casteels nogom obranio udarac Xabija Alonsa.

Ivan Perišić za pobjedničku je momčad igrao do 70. minute.

Wolfsburg - Bayern 1:1 (Bendtner 89/Robben 49) (6:5-11m)

Raspucavanje: Vidal - 1:2, Rodriguez - 2:2, Xabi Alonso - Casteels brani, De Bruyne - 3:2, Robben - 3:3, Schurrle - 4:3, Lahm - 4:4, Kruse - 5:4, Costa - 5:5, Bendtner - 6:5

WOLFSBURG: Casteels - Vieirinha, Naldo, Klose, Rodriguez - Guilavogui, Arnold - Caligiuri (63 Schurrle), De Bruyne, Perišić (70 Kruse) - Dost (70 Bendtner)

BAYERN: Neuer - Alaba, Boateng, Benatia - Costa, Alcantara (74 Vidal), Xabi Alonso, Lahm - Robben, Lewandowski (72 Rafinha), Muller (84 Gotze)