Bayer lakoćom pobijedio HSV za drugo mjesto

Subota, 15. prosinca 2012. 17:29 Napisao/la  SC

Utakmice 17. kola: Bayer - HSV 3:0, Wolfsburg - Eintracht 0:2

Strijelac: 1:0 Kießling (26'), 2:0 Schürrle (36'), 3:0 Kießling (66')

Žuti kartoni: Hegeler (Bayer Leverkusen) Lam, Rudnevs (HSV)

BAYER LEVRKUSEN: Leno - Hosogai, Wollscheid,Toprak, Boenisch - Rolfes, Bender, Hegeler - Castro (86' Augusto), Schürrle (72' Kohrl) - Kießling (84' Fernandes)

HSV: Adler - Diekmeier, Mancienne, Westermann, Lam - Badelj (83' Rincon) - Skjelbred (65' Iličević), Aogo - Arslan - Son (65' Beister), Rudnevs

Derbi to zapravo nije niti bio. "Apotekari" iz Leverkusena neopisivom su lakoćom pobijedili HSV sa 3:0 i prezimit će na drugom mjestu sa devet bodova zaostatka za Bayernom. U 14. uzastopnoj domaćoj utakmici bez poraza sve je bilo riješeno unutar deset minuta između 26. i 36. minute u režiji dvojca koji ove sezone jednostavno briljira.

Kießling i Schurrle činili su što su htjeli sa obranom gostiju. Svaki od njih postigao je po jedan pogodak u prvome dijelu i već je tada svima bilo jasno da prije zimske pauze "apotekari" upisuju novi trobod. I u drugom poluvremenu postojao je samo jedan sastav, a to je onaj domaći. Schurrle je u 65. minuti pogodio i prečku nakon sjajne kontre, a minutu kasnije svoj drugi pogodak na utakmici i 12. ove sezone nakon kardinalne pogreške Westermanna lakoćom postiže Kießling.

Milan Badelj počeo je u sastavu HSV-a i uklopio se u očajno izdanje svoje momčadi, a zamijenjen je u 83. minuti, dok je Ivo Iličević u gostujućoj postavi bio od 65. minute.

WOLFSBURG - EINTRACHT 0:2

Stadion Volksvagen Arena Gledatelja 25.000

Sudac: Gagelmann

Strijelci: 0:1 Meier (12'), 0:2 Inui (18')

Žuti kartoni: Diego, Naldo (Wolfsburg), Inui (Eintracht)

Crveni karton: Josue (Wolfsburg 16'-izravni crveni karton)

WOLFSBURG: Benaglio - Fagner, Naldo,   Kjaer, Schäfer - Polak (74' Madlun), Josue - Hasebe (63' Kahlenberg), Diego, Vieirinha (85' Johnsson) - Dost

EINTRACHT:Trapp - Jung, Zambrano, Butscher, Oczipka - Schwegler, Rode - Aigner (77' Matmour), Meier, Inui (80' Celozzi) - Occean (87' Lanig).

"Vukovi" nisu napravili ništa niti ovoga puta i do 19. siječnja, kada se nastavlja bundesligaška sezona, imat će puno posla žele li očuvati status u njemačkoj nogometnoj eliti. Bez Ivice Olića i Srđana Lakića Wolfsburg je bio apsolutno nemoćan na svome stadionu protiv Eintrachta.

Sve vrijedno spomena dogodilo se unutar šest minuta, između 12. i 18. Najprije je u 12. minuti Meier doveo goste u vodstvo 1:0 potom je u 16. minuti Josue zaradio izravni crveni karton da bi dvije minute kasnije na 0:2 povisio Inui. Bio je to boksačkim riječnikom rečeno klasični knock-out za domaćine od kojega se nisu uspjeli oporaviti do kraja susreta uz sve pokušaje i sva nastojanja.

Rezultati 17. kola: Fortuna Dusseldorf - Hannover 2:1 (Schahin 39', Ilso 83'/Diouf 69'), Greuther Furth - Augsburg 1:1 (Sobiech 69'/Molders 9'), Bayer Leverkusen - HSV 3:0 (Kießling 26', 66', Schürrle36'), Mainz - Stuttgart 3:1 (Muller 55', 71', Soto 90'+1/Harnik 48'), Wolfsburg - Eintracht 0:2 (Meier 12',Inui 18'), Schalke - Freiburg 1:3 (Farfan 20/Rosenthal 26, 61, Schmid 32)