Andrea Bocelli pjeva Nessun Dormu na svečanosti otvaranja EURO-a 2020. na Stadionu Olimpico.
U petak (21) se igra prva utakmica, Italija i Turska otvaraju prvenstvo.
U ceremoniji otvaranja sudjeluju legende rimskog nogometa, organizator je angažirao Francesca Tottija i Alessandra Nesta, prvu utakmicu gledat če 16.000 navijača.
Skupine
Skupina A - Italija, Švicarska, Turska, Wales
Skupina B - Belgija, Danska, Finska, Rusija
Skupina C - Austrija, Nizozemska, Sjeverna Makedonija, Ukrajina
Skupina D - HRVATSKA, Češka, Engleska, Škotska
Skupina E - Poljska, Slovačka, Španjolska, Švedska
Skupina F - Francuska, Njemačka, Mađarska, Portugal
Raspored utakmica na EURO 2021
11. 6. 2021. - petak
Turska - Italija, 21:00, Stadio Olimpico, Rim
12. 6. 2021. - subota
Wales - Švicarska, 15:00, Baku Olimpiya Stadionu, Baku
Danska - Finska, 18:00, Parken, Kopenhagen
Belgija - Rusija, 21:00, Saint Petersburg Stadium, St. Petersburg
13. 6. 2021. - nedjelja
Engleska - HRVATSKA, 15:00, Wembley, London
Austrija - Sjeverna Makedonija, 18:00, Arena Nationala, Bukurešt
Nizozemska - Ukrajina, 21:00, Johan Crujiff Arena, Amsterda
14. 6. 2021. - ponedjeljak
Škotska - Češka, 15:00, Hampden Park, Glasgow
Poljska - Slovačka, 18:00, Saint Petersburg Stadium, St. Petersburg
Španjolska - Švedska, 21:00, Estadio La Cartuja, Sevilla
15. 6. 2021. - utorak
Mađarska - Portugal, 18:00, Puskas Arena, Budimpešta
Francuska - Njemačka, 21:00, Fussball Arena München, München
16. 6. 2021. - srijeda
Finska - Rusija, 15:00, Saint Petersburg Stadium, St. Petersburg
Turska - Wales, 18:00, Baku Olimpiya Stadionu, Baku
Italija - Švicarska, 21:00, Stadio Olimpico, Rim
17. 6. 2021. - četvrtak
Ukrajina - Sjeverna Makedonija, 15:00, Arena Nationala, Bukurešt
Danska - Belgija, 18:00, Parken, Kopenhagen
Nizozemska - Austrija, 21:00, Johan Crujiff Arena, Amsterdam
18. 6. 2021. - petak
Švedska - Slovačka, 15:00, Saint Petersburg Stadium, St. Petersburg
HRVATSKA - Češka, 18:00, Hampden Park, Glasgow
Engleska - Škotska, 21:00, Wembley, London
19. 6. 2021. - subota
Mađarska - Francuska, 15:00, Puskas Arena, Budimpešta
Portugal - Njemačka, 18:00, Fussball Arena München, München
Španjolska - Poljska, 21:00, Estadio La Catuja, Sevilla
21. 6. 2021. - ponedjeljak
Ukrajina - Austrija, 18:00, Arena Nationala, Bukurešt
Sjeverna Makedonija - Nizozemska, 18:00, Johan Cruijff Arena, Amsterdam
Finska - Belgija, 21:00, Saint Petersburg Stadium, St. Petersburg
Rusija - Danska, 21:00, Parken, Kopenhagen
22. 6. 2021. - utorak
Češka - Engleska, 21:00, Wembley, London
HRVATSKA - Škotska, 21:00, Hampden Park, Glasgow
23. 6. 2021. - srijeda
Švedska - Poljska, 18:00, Saint Petersburg Stadium, St. Petersburg
Slovačka - Španjolska, 18:00, Estadio La Catuja, Sevilla
Njemačka - Mađarska, 21:00, Fussball Arena München, München
Portugal - Francuska, 21:00, Puskas Arena, Budimpešta
Osmina finala
26. 6. 2021. - subota
drugi u skupini A - drugi u skupini B, 18:00, Johan Cruijff Arena, Amsterdam
prvi u skupini A - drugi u skupini C, Wembley, London
27. 6. 2021. - nedjelja
prvi u skupini C - treći u skupini D, E ili F, 18:00, Puskas Arena, Budimpešta
prvi u skupini B - treći u skupini A, D, E ili F, 21:00, Estadio La Catuja, Sevilla
28. 6. 2021. - ponedjeljak
drugi u skupini D - drugi u skupini E, 18:00, Parken, Kopenhagen
prvi u skupini F - treći u skupini A, B ili C, 21:00, Arena Nationala, Bukurešt
29. 6. 2021. - utorak
prvi u skupini D - drugi u skupini F, 18:00, Wembley, London
prvi u skupini E- treći u skupini A, B, C ili D, 21:00, Hampden Park, Glasgow
Četvrtina finala
2. 7. 2021. - petak
18:00 - Saint Petersburg Stadium, St. Petersburg
21:00 - Fussball Arena München, München
3. 7. 2021. - subota
18:00 - Baku Olimpiya Stadionu, Baku
21:00 - Stadio Olimpico, Rim
Polufinale
6. 7. 2021. - utorak
21:00 - Wembley, London
7. 7. 2021. - srijeda
21:00 - Wembley, London
Finale
11. 7. 2021. - nedjelja
21:00 - Wembley, London