George Weah priznao da je navijač Juventusa iako je u dresu Milana osvojio Zlatnu loptu

Ponedjeljak, 14. listopada 2024. 10:17 Napisao/la  SC

Jako sam sretan što je Tim sada u Juventusu, jer sam uvijek navijao za Bianconere zbog Michela Platinija, naglasio je Weah

Geroge Weah
Geroge Weah

George Weah jedan je od najboljih afričkih nogometaša svih vremena, svojedobno je u dresu Milana slovio najboljim klasičnim napadačem na svijetu, 1995. godine osvojio je Zlatne lopte:

- Milan će uvijek biti moj dom, jer su mi omogućili da se osjećam kao kod kuće od prvog dana. Silvio Berlusconi, Adriano Galliani, moji suigrači i naklonost navijača, koja je i danas nevjerojatna. I kada razmislim, bio sam navijač Juvea, ali sam uvijek zabijao protiv njih, prisjetio se Weah.

Postigao je 58 golova i ostvario 36 asistencija u 147 službenih utakmica za Milan, osvojio je dva naslova prvaka Serije A.

Sada 58-godišnji Weah pozorno prati sina Tima koji igra za Juventus, Tim igra za SAD gdje je rođen.

- Rekao mi je da je odrastao sa svojim prijateljima u New Yorku i da želi igrati za SAD. Bila je to prilika koju je iskoristio, nije bilo razloga da se miješam u njegove odluke. Čak sam razgovarao s Maldinijem o njemu, jer ga je Milan promatrao, ali na kraju je otišao u Juventus. Jako sam sretan što je sada u Juventusu, jer sam uvijek navijao za Bianconere zbog Michela Platinija, naglasio je Weah.

Weah je postao političar, 2017. godine izabran je za predsjednika Liberije, mandat mu je istekao u siječnju 2024. godine.

- Napravili smo mnogo dobrih stvari, osjetio sam potrebu da nešto vratim svojoj zemlji nakon toliko godina nogometa. Pravi razlog mog bavljenja politikom bila je potraga za mirom. U Africi, ako želimo nešto učiniti, bitno je da imamo mir među narodima, poručio je Weah.