Južnoameričke kvalifikacije: Argentina slavila u Čileu, težak poraz Urugvaja u Boliviji

Srijeda, 17. listopada 2012. 09:48 Napisao/la  SC

Utakmice 9. kola: Bolivija - Urugvaj 4:1, Paragvaj - Peru 1:0, Venecuela - Ekvador 1:1, Čile - Argentina 1:2

Argentina će nastavak kvalifikacija za SP u Brazilu 2014. godina u ožujku dočekati kao vodeća momčad južnoameričke skupine s tri boda prednosti, nakon što je u 9. kolu pobijedila na gostovanju kod Čilea rezultatom 2:1. Domaćin je odlično otvorio susret, ali su onda Gaučosi golovima Messija i Higuaia u 28. i 31. minuti šokirali Čile. Domaća selekcija samo je uspjela ublažiti poraz golom Felipea Gutierreza u sudačkoj nadoknadi drugog poluvremena.

Argentina ima 20 bodova nakon devet odigranih utakmica, tri više od Ekvadora, koji je remizirao na gostovanju kod Venecuele, i četiri više od Kolumbije, koja ima utakmicu manje.

Urugvaj, najuspješnija južnoamerička reprezentacija u Južnoj Africi 2010., poražen je rezultatom 4:1 na gostovanju kod Bolivije, za koju je Carlos Saucedo zabio hat-trick, te su sada na petom mjestu ljestvice. Nakon što su izgubili prve tri utakmice pod vodstvom novog izbornika Gerarda Pelussa, Paragvajci su u Asuncionu pobijedili Peru golom braniča Pabla Aguilara, te su tako zadržali nade da se mogu peti put zaredom plasirati na svjetsko prvenstvo.

Rezultati:  Bolivija - Urugvaj 4:1 (Saucedo 6, 51, 55, Mojica 27/Suarez 81), Čile - Argentina 1:2 (Gutierrez 90/Messi 28, Higuain 31), Paragvaj - Peru 1:0 (Aguilar 53), Venezuela - Ekvador 1:1 (Arango 6/Castillo 24)

Poredak: Argentina 20, Ekvador 17, Kolumbija 16 (-1), Venezuela 12, Urugvaj 12, Čile 12, Bolivija 8, Peru 8, Paragvaj 7 bodova