Da je Dalmacija trusno nogometno područje općepoznata je činjenica. Otkada su navijači posredstvom udruge Naš Hajuk preuzeli vođenje Hajduka, poremetila se vertikala odlučivanja u regionalnom HNS-u.
Dugo traje kriza upravljanja županijskim savezom, pa ne čudi što je u utorak Vinko Radovani podnio neopozivu ostavku na mjesto predsjednika Nogometnog saveza Županije splitsko-dalmatinske.
Radovani je u jednoj rečenici sažeo problem:
- Ne želim biti rob njihovog dogovaranja i gluposti, kazao je Radovani i pojasnio što je time mislio.
- Nije normalno da se od 11 sjednica na sedam, sam bavimo sucima. Cijeli sustav je prožet dilovima, sitnim kriminalom. Imam svoj obraz i posao, u toj kaljuži niti želim plivati, niti želim biti. Tema je bila suci, njihovo napredovanje. Sve to skupa nema smisla, ti ne možeš napraviti nikakav iskorak, konstantno se vrtimo u nekoj prošlosti. Treba mijenjati sve ljude koji su involvirani u sustav već godinama, prenosi Radovanijevu izjavu dalmatinskiportal.hr
Radovaniju je dojadilo kada se počelo raspravljati o unaprijeđenju sudaca, čim je ostao u manjini prekinuo je sjednicu i odustao.
Sada slijedi nova skupština, novi izbor predsjednika i upravnog odbora. Jedino su problemi stari...
Inače, Vinko Radovani je predsjednik Skupštine Hajduka.