Kup: Hajduk i Split odigrali neodlučeno u prvoj polufinalnoj utakmici odigranoj na Poljudu

Srijeda, 08. travnja 2015. 22:21 Napisao/la  Ivan Jelić

Prva utakmica polufinala Kupa: Hajduk - Split 1:1

Prva utakmica polufinala Kupa

HAJDUK – SPLIT 1:1 (1:1)

Stadion na Poljudu. Gledatelja 5000.

Sudac: Domagoj Vučkov (Rijeka) (6.5)

Strijelci: 0:1 Erceg (31-11m), 1:1 Sušić (33)

Žuti kartoni: Nižić, Mezga, Maloča, Milevski, Balić (Hajduk), Blagojević, Barbarić, Glavina, Vidović (Split)

HAJDUK: Kalinić (6.5), Vršajević (5.5), Maloča (5.5), Milović (6), Jozinović (5), Nižić (6), Mezga (6), Sušić (6.5), Caktaš (5) (od 61. Vlašić -), Milevski (6) (od 74. Balić -), Maglica (6.5) (od 81. Gotal -).

SPLIT: Zagorac (6), Galović (6), Barbarić (5.5), Vrgoč (5.5), Woon (6), Vidović (6.5), Blagojević (6), Bagarić (6) (od 74. I. Jukić -), Erceg (6.5) (od 44. Glavina 5.5), Rog (5.5), Cikalleshi (6.5) (od 88. Radotić).

Nakon prve utakmice gradskih rivala ostaje otvoreno pitanje, koji će splitski klub igrati u finalu Kupa. Uoči uzvrata na susjednom Parku mladeži, Split je rezultatom 1:1 stekao prednost dola u gostima.

Split je prvi zaprijetio u 3. minuti. Woon je pucao sa 25 metara, a Kalinić uz manje probleme ramenom zaustavio njegov pokušaj.

Hajduk je bio bezidejan, jalov, negledljiv, a onda je u 25. Minuti Milevski uposlio Sušića u kaznenom prostoru koji se umjesto udarca odlučio na ubacivanje u sredinu. Otišla je tako u nepovrat obećavajuća situacija za bijele.

Split je iznenada u vodstvo stigao u 31. minuti. Vidović je pucao sa ruba kaznenog prostora, a lopta pogodila Nižića u ruku. Sudac Vučkov pokazao je na bijelu točku, a siguran realizator bio je Erceg. Vodstvo crvenih trajalo je samo dvije minute.

Maglica je u kaznenom prostoru Splita nanizao tri-četiri igrača, uposlio Sušića koji sa tri metra šalje loptu u prazan gol.

Hajduk je do prednosti mogao u 57. minuti. Vršajević je odigrao povratnu loptu za Milevskog čiji je udarac sa deset metara završio ravno u Zagorca.

Veliku priliku Split je imao u 71. minuti. Cikalleshi je oduzeo loptu Maloči te dodao Rogu koji je sa desetak metara pogodio vanjski dio mreže.