Konferencijska liga: Hajduk stekao prednost dvama pogocima nakon prekida

Četvrtak, 25. srpnja 2024. 23:04 Napisao/la  Toni Bilić

Hajduk je stekao dva pogotka prednosti uoči uzvrata, oba pogotka dogodila su se nakon prekida u prvom dijelu.

Prvi nakon ubačaja iz kuta, drugi nakon što je Kalik iznudio kazneni udarac.

Hajduk je naglašeno dominirao, gosti nisu ozbiljno zaprijetili (6/0 udarci u okvir vratiju).

Prije početka susreta na travnjak je pred 28.488 gledatelja izašao Ivan Rakitić kojeg su navijači nagradili ovacijama, ništa slabijim pljeskom pozdravili su novog trenera Gennara Gattusa.

Nakon dvadesetak minuta igre domaćini su poveli, korner sa desne strane izveo Capan, Kalik je prebacio loptu na prvoj vratnici, najspretniji pred vratima gostiju bio je Uremović, koji je iz blizine pucao glavom lopta je završila u mreži gostiju.

Nakon pola sata igre u kaznenom prostoru je srušen Kalik, siguran realizator sa bijele točke bio je Livaja.

Ovo je prvi europski gol Livaje za Hajduk.

S tribina su se u 65. minuti začuli zvižduci nezadovoljnih navijača s onim što su prezentirali igrači na travnjaku.

Prije kraja dvoboja nakon jednog požrtvovanog starta Livaje, Gattuso je zagrlio kapetana i poljubio ga.

Pogotke pogledajte  OVDJE

HAJDUK: Lučić, Moufi 6, Šarlija 6 (od 90. Prpić -), Uremović 6,5, Diallo 6, Krovinović 6, Capan 6, Pukštas 5,5 (od 80. Bamba - ), Kalik 6 (od 66. Perišić), Sahiti 5 (od 66. Durdov), Livaja 6,5 (od 90. Antunović -).

HB TORSHVAN: Gestsson 6, Voss 5,5, Chukwudi 6, Davidsen 6, Dam 5 (od 46. Jonsson 5), Mouritsen 5, Sorensen 5,5, Mneney - (od 26. Skytte 6), Gutessen 5,5 (od 46. Samba 5), Samuelsen 5,5 (od 69. Duah), Dahl 5 (od 69. Thomsen -)

Prva utakmica 2. pretkola Konferencijske lige: Hajduk - HB Tórshavn 2:0 (Uremović 19, Livaja 30-11m)