Prva HNL: Dinamo se mučio pa u završnici slomio otpor Slaven Belupa

Nedjelja, 10. ožujka 2024. 19:33 Napisao/la  SC
Ivan Lepinjica
Ivan Lepinjica Foto: Screenshot MaxSport TV

Prva HNL: Dinamo slavio protiv Slaven Belupa, Lepinjica strijelac za apotekare

Dinamo je euforično otvorio dvoboj protiv Slaven Belupa, u skladu s euforijom među navijačima zbog izbora Velimira Zajeca za novog predsjednika kluba.

Tibor Halilović prekrasnim pogotkom već u sedmoj minuti i Gabrijel Vidović u 18. minuti doveli su modre u vodstvo, a onda je euforija naglo splasnula i momčad Slaven Belupa utakmicu je učinila itekako zanimljivom.

Pogocima Lepinjice i Šakote gosti su do 59. minute izjednačili, Sergej Jakirović odlučio je povući sve svoje adute, ulazak Baturine sve je promijenio.

Lepinjica je u  66. minuti skrivio najstrožu kaznu na Baturini, Sandro Kulenović bio je siguran s bijele točke i modrima otvorio put ka uvjerljivoj pobjedi, koju je dvama pogocima potvrdio Baturina.

DINAMO – SLAVEN BELUPO 5:2

DINAMO: Nevistić, Pierre-Gabriel, Živković, Theophile, Perković, Kaneko (62. Špikić), Halilović (62. Baturina), Mišić (84. Vrbančić), Vidović (62. Hoxha), Brodić (46. Sučić), Kulenović.

SLAVEN BELUPO: Sušak, Krušelj, Boras, Pllana, Štefulj, Lepinjica (87. Liber), Agbekpornu, Murić (76. Caimacov), Nongoh, (76. Šuto), Šakota, Štrkalj (87. Mrdaković)

Dinamo – Slaven Belupo 5:2 (Halilović 7, Vidović 18, Kulenović 70-11 m, Baturina 82, 90+3-11 m/Lepinjica 22, Šakota 59)