MAXTV PRVA LIGA

Split nanio Dinamu drugi poraz

Subota, 10. studenog 2012. 21:02 Napisao/la  Ivan Jelić

Utakmica 15. kola: Split - Dinamo 1:0. Jedini pogodak postigao je Ante Rebić u 26. minuti nakon pogreške stopera Ante Puljića

MAXtv Prva liga – 15. kolo

SPLIT – DINAMO 1:0

Park mladeži. Gledatelja: 2000

Sudac: Danijel Trampus (Osijek)

Žuti kartoni: Križanac, Glumac, Hrgović, Pehar, Rebić (Split), Šimunić (Dinamo)

Strijelac: 1:0 Rebić (26)

SPLIT: Vuković, Marčić, Radotić, Križanac, Glumac, Hrgović, Bagarić (75 Baraban), Pehar, Vojnović (85 Radeljić), Belle, Rebić (83 Erceg)

DINAMO: Kelava, Vrsaljko, Puljić (46 Rukavina), Šimunić, Pivarić, Vida, Calello (46 Ademi), Brozović, Kovačić, Beqiraj (72 Halilović), Čop

Nogometaši Splita pobijedili su Dinamo nanijevši lideru prvenstva drugi ovosezonski poraz. Prema prikazanom pobjeda Splita apsolutno je zaslužena budući da Dinamo nije igrao ni približno na razini optimalnih mogućnosti

U 26. minuti Puljić je kratko vratio loptu Kelavi, Rebić je osujetio Puljićevu namjeru, presjekao dodavanje, krenuo prema Kelavi, zaobišao vratara Dinama i mirno pogodio mrežu – 1:0.

Pogotkom Rebića odlučen je pobjednik utakmice tijekom koje su gosti ima laganu terensku inicijativu, ali bez završnice. Osim Beqirajeve (6) vratnice i Vrsaljkove (40) prilike u prvom dijelu, Dinamo u drugom dijelu nije stvorio ni jednu priliku koja spada u kategoriju izglednih.

Na drugoj strani Rebić je 67. minuti opet izašao sam pred Kelavu nakon pogreške gostujuće obrane, ali je ovog puta vratar Dinamo pročitao namjeru domaćeg napadača i obranio udarac.

Što se igre tiče, nogometaši Splita odigrali su taktički zrelu utakmicu, prepustivši nešto veći posjed lopte Dinamu. No, Dinamovi igrači nisu znali što s loptom u nogama čim  bi se približili obrambenom bloku na dvadesetak metara od Vukovića. Tijekom cijele utakmice splitska obrana držala je vrlo visoku razinu koncentracije i agresivnosti.

Nisu ni domaćini stvorili puno prilika, što se nije moglo ni očekivati, ali je svaki splitski dolazak na gostujuću polovicu slutio opasnost za Kelavu.

U posljednjih petnaestak minuta Dinamo je stisnuo Split u kazneni prostor, čak je i Šimunić kraj utakmice dočekao u napadu, ali unatoč svemu gosti nisu stvorili ni jednu priliku.