Petak, 16. studenog 2012. 18:35 Napisao/la  SC

Utakmica 16. kola: Inter - Istra 1961 2:0

Stadion u Zaprešiću. Sudac: Tihomir Pejin (Donji Miholjac)

Strijelci: 1:0 Kramarić (18), 2:0 Milardović (65)

INTER: Santini, Čeliković, Bagarić, Milardović, Herceg, Oršić (73 Vujčić), Plazanić, Šarić, Mlinar (89 Blažević), Kramarić, Budimir (80 Jurić)

ISTRA 1961: Prskalo, Milić, Budicin, Zgrablić, Sušić, Blagojević (73 Prelčec), Pamić, Anđelković (77 Bačelić-Grgić), Aganović (84 Prgomet), Križman, Roce

Nogometaši Intera pobijedili su Istru u prvoj utakmici 16. kola, važna pobjeda protiv izravnog konkurenta na ljestvici ostvarena je nakon bolje igre tijekom cijelog susreta.

U 18. minuti Kramarić je doveo domaćina u vodstvo odmjerenim udarcem iskosa s lijeve strane – 1:0. Utakmica je riješena pogotkom Milardovića u 65. minuti čime je pitanje pobjednika rješeno.

Pobjeda je mogla biti uvjerljivija, dvije izgledne prilike propustio je realizirati Budimir (24, 75). Istra je igrala neočekivano slabo, jedinu iole ozbiljniju priliku nije iskoristio Roce, koji je u 43. minuti udarcem glavom promašio vrata.