LIVE: Cibalia - Rijeka 4:1, Marko Terzić prekrasnim pogotkom potvrdio pobjedu

Subota, 29. rujna 2012. 15:20 Napisao/la  SC

Riječani u drugo poluvrijeme ulaze nakon katastrofalnih prvih 45 minuta. Brezovec sjajnim udarcem s 25 metara matirao Paradžikvća 1:3. U 81. minuti Terzić se prošetao riječkom lijevom stranom obrane i briljantnim udarcem matirao Lisjaka

CIBALIA - RIJEKA 4:1

Utakmica 10. kola MaxTV Prve lige: Cibalia - Rijeka. Stadion Cibalia. Gledatelja: 1.000.

Sudac: Goran Gabrilo (Split). Pomoćnici: Perica (Šibenik) i Pepur (Split).

Strijelci: 1:0 Neretljak (2'-ag), 2:0 Matoš (16'), 3:0 Matoš (26'-11m), 3:1 Brezovec (57'), 4:1 Terzić (81').

Žuti kartoni: Paradžiković, Mišić, Bartolović  Terzić, Muženjak (Cibalia), Datković, Knežević (Rijeka)

CIBALIA: Paraždiković, Mišić (od 70' Koledić), Matoš, Muženjak, Bartolović (od 83' Tokić), Župarić, Mitrović, Vitaić, Rugašević, Čulić, Terzić (od 86' Gegić).

RIJEKA: Lisjak, Neretljak, Čaval, Knežević, Datković (od 81' Vranješ), Mujanović (od 46' Čulina), Brezovec,  Cesarec, Weitzer (od 46' Gabrić), Kreilach, Benko.

GOL 2. minutaVeć na otvaranju utakmice Mišić je probio lijevu stranu ubacio, u gužvi je Neretljak slabo reagirao i ubacio loptu u vlastitu mrežu - 1:0

5. minuta, nakon jedne duge lopte vratar Cibalije je istrčao, ali je uhvatio loptu unutar kaznenog prostora i izašao s njom van kaznenog prostora. Slobodan udarac za Rijeku

Kreilach dobro puca, ali Župarić glavom odično blokira pokušaj

10. Bartolović kreće u kontru, ali Knežević uspijeva spriječiti da istrči sam pred Lisjaka

11. Cibalia izvodi korner, Vitaić puca glavom, a Neretljak izbija u korner

GOL 16. minuta Neretljak je nesmotreno izgubio loptu. Vinkovčani su krenuli prema vratima, Matoš je na rubu kaznenog prostora okrenuo Kreilacha i pored Neretljaka zabio za 2:0!

24. minuta Knežević daruje loptu gostima na rubu kaznenog prostora, Bartolvoić pokušava proigrati Matoša, ali Kreilach otklanja opasnost

GOL 25. minuta penal za Cibaliju - Knežević je katastrofalno reagirao, lopta je došla do Mišića kojega ruši Knežević, penal za Cibaliju. Matoš je siguran s bijele točke - 3:0!

31. minuta Vratar Paraždiković je loše istrčao i nije stigao do lopte koju je branič Cibalije kratko izbio. Natrčao je Mujanović, ali njegov pokušaj loba nije bio precizan

38, minuta Nakon kornera Župarić puca glavom, Riječani čiste loptu s gol crte

Vinkovčani drže loptu i poigravaju se s Riječanima koji nikako ne mogu do lopte

43. minuta Rijeka ne koristi dar domaće obrane. Cesarec i Weitzer kreću prema vratima gostiju, ispred njih je samo jedan domaći branič, ali Cesarec loše dodaje i prilika propada

53. minuta dalekometni pokušaj Matoša

56. minuta Čaval ubacio s lijeve strane, lopta je došla do Cesareca koji je iz izgledne prilike neprecizan

GOL 57. minuta Brezovec je primio jednu loptu na 25 metara i sjajno potegnuo za 1:3

60. minuta Neretljak je ponovo loše reagirao, ali je dostigao Terzića i blokirao njegov pokušaj

66. minuta Leon Benko pokušao je s dvedaesetak metara, ali njegov pokušaj zaustavio je vratar Cibalije

68. minuta Benko je uspio pronaći Kreilacha koji je sjajno prizemno potegnuo s dvadeset metara, ali lopta je otišla kraj vratnice

GOL 81. minuta Terzić se prošetao riječkom lijevom stranom obrane i briljantnim udarcem matirao Lisjaka