Hajduk na pragu play-offa Europske lige, a Marko Livaja još nije postigao pogodak

Petak, 08. kolovoza 2025. 11:19 Napisao/la  Toni Bilić
Hajduk na pragu play-offa Europske lige, a Marko Livaja još nije postigao pogodak
Foto: HNKRijeka/Facebook

Hajduk je u prvoj utakmici 3. prekola kvaliikacija za plasman u Konferencijsku ligu na gotovo rasprodanom Poljudu slavio rezultatom 2:1 u dvoboju s albanskim predstavnikom Dinamo Cityijem.

Bez obzira na „skroman“ rezultat sve osim prolaska bijelih u play-off bio bilo ravno katastrofi.

Osim prekrasnog gola Bregua u završnici prvog dijela, gosti nisu ništa pokazali.

Ispromašivali su se Livaja i društvo, no uvjereni smo da ih zbog toga neće stići kazna u uzvratu u Tirani.

Trener Garcia ne odustaje od svoje zamisli da Livaju više koristi u veznom redu nego u vrhu napada.

Nije to suluda ideja jer u sredini ima puno više loptu u svojim nogama, može biti opasniji, ali i korisniji za ekipu i suigrače.

Vidljivo je da Livaja nije posebno zadovoljan tom ulogom.

Otpočetka sezone Hajduk je odigrao 4 utakmice, tri europske i jednu u HNL-u protiv Istra 1961.

Bijeli su ukupno zabili sedam gola, među strijelcima nema Livaje koji zbog kazne nije igrao sa Puljanima.

Bez Livajinih golova teško je očekivati nešto više.

Za sada nije uspio Garcijin eksperiment s najboljim igračem u veznom redu, ali je Urugvajac ostvario svoju drugu zamisao da mu krilni igrači budu puno aktivniji i agresivniji u napadačkom dijelu igre.

Upravo su krila Durdov i Bamba bili strijelci u preokretu Splićana protiv Dinama koji je nakon prvog dijela vodio 1:0.

Posljednjih dvadesetak minuta uz ovacije cijelog stadiona zaigrao je Ante Rebić.

Bio je to nastup za umjetnički dojam.