JUNIORSKI SP RUKOMETAŠICA

Hrvatska bolja od Austrije, protiv Danske za 9. mjesto

Četvrtak, 12. srpnja 2012. 09:33 Napisao/la  SC

Hrvatska - Austrija 30:21   Sve što je Austrija uspjela napraviti je približiti se na minus dva u 45. minuti, 21:19. Potom Antonija Jukić brani kontru i od tog trenutka igrala je samo jedna ekipa – Hrvatska

HRVATSKA - AUSTRIJA 30:21 (13:12)

Dvorana Vodova, gledatelja: 100. Suci: Peter Horvath i Balasz Marton (Mađarska)

HRVATSKA: Jukić, Razum, Kapitanović, Dežić 1, Čović 1, Krsnik 2, Vukojević 4, Jakara, Toto 6, Debelić, Dragišić, Žuliček 2, Ježić 6, Vidak 8

AUSTRIJA: Flöck, Kaiser 1, Ramsebner, Frey 9, Kietaibl, Goricanec, Ivancok 8, Schindler, Mauler, Zahrada, Lamprecht, Kogler, Logvin 1, Mauler 2

Isključenja: Hrvatska 4, Austrija 6 minuta.

Hrvatska ženska juniorska reprezentacija (igračice rođene 1992. i mlađe) pobijedila je Austriju 30:21 u razigravanju za plasman od 9. do 12. mjesta na Svjetskom prvenstvu u Češkoj. Ovom pobjedom juniorke su osigurale utakmicu za 9. mjesto, dok će Austrija igrati za 11. Bila je to izjednačena utakmica u prvom dijelu, igralo se gol za gol i niti jedna ekipa nije došla do veće prednosti.

Izabranice Nenada Šoštarića bolje su otvorile nastavak i već početkom 2. poluvremena uspjele se odvojiti. Austrijanke, inače brončane s zadnjeg Europskog prvenstva odigranog lani u njihovoj zemlji, to nisu mogle pratiti i Hrvatska je u 39. minuti imala 20:16. Sve što je Austrija uspjela napraviti je približiti se na minus dva u 45. minuti, 21:19. Potom Antonija Jukić brani kontru i od tog trenutka igrala je samo jedna ekipa – Hrvatska. Austrijanke su počele griješiti u napadu i Hrvatska je već u 50. minuti imala 26:19. Preostalo je samo rutinirano privesti susret kraju što su naše djevojke i učinile za konačnih 30:21.

- Zadovoljan sam, bila je ovo naša najbolja utakmica do sad. Djevojke su odigrale dobro, unatoč činjenici da nam se danas dogodila nova ozljeda. Protiv aktualnih europskih prvakinja Danske treba pokušati još jednom dati sve od sebe i turnir zaključiti pobjedom, rekao je izbornik Nenad Šoštarić.