JUNIORSKI EP U STRELJAŠTVU

Tanja Perec viceprvakinja, Riječanka Sanja Čusto 30.

Subota, 14. srpnja 2012. 16:30 Napisao/la  SC

Tanja Perec je drugo mjesto osvojila s rezultatom 677.6 krugova, rezultatom slabijim za 0.1 krug od prvakinje Norvežanke Anite Dramstad. Sanja Čusto 30. s 569 krugova

Tanja Perec (Varaždin) osvojila je srebrnu medalju na juniorskom prvenstvu Europe za malokalibarsko oružje, dok je Sanja Čusto iz riječke Lokomotive bila 30. Perec je u disciplini trostav drugo mjesto osvojila s ukupnih 677.6 (580, 97.6). Da je malo bolje gađala u osnovnom dijelu Varaždinka je mogla i do zlata. Naime, u finale je ušla kao treća s tri kruga zaostatka za Ruskinjom Julom Žikovom i vodećom Norvežankom Anitom Dramstad koja se na kraju okitila zlatom i to zahvaljujući samo 0.1 krugom prednosti (677.7) ispred Tanje koja je imala najbolji rezultat finala.

Od ostalih hrvatskih predstavnica Sanja Čusto (Lokomotiva) bila je 30 s 567. krugova, a Marta Zeljković 46. s 561 krugom.

U poretku ekipa Hrvatska je zauzela sedmo mjesto, kada se zbroje rezultati u osnovnom dijelu dobije se konačnih 1708 krugova, željena medalja bila je udaljena velikih 16 krugova.